Kosova’da Üniversite Fiyatları

Kosova’da Üniversite Fiyatları

Sizde yurtdışında eğitim almak istemez misiniz? Hayalleriniz artık bir adım ötenizde. Yurtdışında eğitim seçenekleri arasında en uygun fiyatlara sahip olan ülke Kosova’dır. Balkanlarda yer alan bu ülke sizler için son derece avantajlı bir eğitim seçeneği sunmaktadır. Arnavutça, Sırpça resmi dilleridir. Arnavutça Sırpça İngilizce Boşnakça eğitimleri ile öğrencilere kendi alanlarında eğitim ve alma fırsatı sunmaktadır.

Kosova 2008’de bağımsızlığını kazanmış özerk bir ülkedir. NATO tarafından eğitimler desteklenmiş ve eğitim kalitesi Avrupa standartlarını yakalamıştır. Bu nedenle burada eğitim alan öğrenciler tam donanımlı bir şekilde mezun olmaktadırlar. Uygulama ağırlıklı eğitimleri ile göz dolduran Kosova birçok alanda Türkiye’den gelen öğrencilere kapılarını açmaktadır. Öğrenciler istedikleri dilde eğitim alabilmektedirler. Ayrıca sağlık alanlarından tüm Mühendislik alanlarına kadar eğitim alma seçeneği mevcuttur. Yabancı dilde olan eğitimlerde bir yıl hazırlık süreci uygulanmaktadır. Öğrenciler hazırlık sürecinden başarıyla geçtikten sonra lisans eğitimlerine devam edebilmektedirler.

Eğitim Maliyetleri Nedir?

Kosova hem yaşam koşulları hem de yıllık harç ücretleri olarak oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Kosova’da üniversite fiyatları destekli eğitim verilen hukuk bölümü için 1800 Euro; İnşaat ve Mimarlık alanında 2500 Euro’ dur.  Aile bütçesini sarsmadan bu ülkede eğitim almak mümkündür. Ayrıca yaşam masrafları açısından da her öğrenci için aylık 400 Euro yeterli olacaktır. Bunun içerisinde kira, yemek gibi giderler bulunmaktadır. Öğrenci harcamaları öğrencinin alışık olduğu yaşam standartlarına göre değişeceğinden dolayı minimum olarak 400 Euro olarak telaffuz edilmektedir. Balkanların incisi Kosova’da eğitim alan öğrenciler geleceğe daha hızlı ve daha sağlam adımlarla ilerlemektedirler. Uluslararası birçok alanda staj imkanı yakalamaktadırlar. Her geçen gün artan uluslararası öğrenci sayısı sayesinde farklı kültürlerle bir arada eğitim alabilmenin kendilerine katılacakları pozitif gelişimi de takip etmek mümkündür. Kosova üniversitelerinde ön lisans mezunları ve lise mezunları eğitim için başvuruda bulunabilmektedirler. Ön lisans mezunları 2 yıl daha kendi alanlarındaki eğitimlerini tamamlayarak mezun olabilirler. Herhangi bir sınav şartı bulunmamaktadır. Ayrıca bir not ortalaması koşuluda talep etmemektedir. Sınav stresi yaşamadan öğrenciler diledikleri bölüme kayıt yaptırabilmektedirler. Bundan sonraki süreçte hem teknolojik hem araştırma imkanları açısından yüksek kalitede eğitim olanakları sunan üniversitelerde eğitime çok daha hızlı bir şekilde adapte olabilirler. Sınavsız eğitimlerin uygun fiyatlarda birleştiği Kosova aile bütçelerini zorlamamaktadır. Kosova da üniversite fiyatları sayesinde eğitim kolaylaşmaktadır. Öğrenciler Türkiye’de bulabildikleri her şeyi Kosova’da bulabilmektedirler. Bu yüzden yabancılık çekmez ver Kosova Müslüman bir ülke olması sebebiyle de öğrencilerimize kucak açmakta ve onların en iyi şekilde eğitimlerini tamamlaması konusunda destek olmaktadırlar. Aynı şekilde Kosova’dan öğrencilerde ülkemizde eğitimi almakta; böylece karşılıklı hem bilim alanında hem de kültürel anlamda birliktelikler sağlanabilmektedir. Kosova’da öğrenciler ile birlikte bizim öğrencilerimiz kendi mesleklerinde hem kendilerini hem de ülkelerini ileriye taşımaktadırlar. Sizde EuroStar Yurtdışı Eğitime gelerek bu eğitim sürecinde yer alabilir. Dilediğiniz bölümde üniversite okumaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken diplomalarınızla bizlere başvurmanız ve eğitim sürecine dahil olmanızdır. Diplomanız ile bize başvurun hayallerinize doğru sizi yolu çıkartalım.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!