Kosova Üniversitesi Öğrenci Yorumları

Kosova Üniversitesi Öğrenci Yorumları

Kosova’da yüzlerce Türk öğrenci farklı bölümlerde eğitim almaya devam etmektedir. Her geçen gün artan bu sayı son derece sevindiricidir. Öğrenciler genel olarak kültürümüze yakınlığı sebebiyle burada eğitim almayı tercih etmektedirler. Öğrenciler Kosova’da ki tüm koşullardan son derece memnun olduklarını özellikle de İngilizce eğitimlerin kendileri açısından büyük kolaylık sağladığını bahsetmekte ve gelecek öğrencilere de üniversite seçimleri ile ilgili tavsiyelerde bulunmaktadırlar.

Kaliteli Eğitim

Öğrenci odaklı eğitimler, geniş uygulama olanakları, bilimsel araştırmalara verilen önem öğrencileri daha iyi bir geleceğe hazırlamaktadır. Yüksek standartlara oturtulan eğitimler, Kosova için parlak bir gelecek sağlayacaktır düşüncesi ile sürekli kendini yenileyen canlı bir sistem mevcuttur. Kosova üniversiteleri öğrencilere birçok sosyal ve kültürel olanakta tanımaktadır.

Kosova üniversitesi öğrenci yorumları bu açıdan da oldukça pozitiftir. Hayalleri yolunda lisans eğitimi almak üzere ülkeye gidenler için birçok olanak sunulduğu belirtilmektedir. Böylece çok keyifli, eğlenceli ve bir o kadarda bilgi dolu süreç yaşanacağından emin olunmaktadır. Hukuk, inşaat, mimarlık, tıp, diş hekimliği, eczacılık ve daha birçok bölümde eğitim almak mümkündür. İngilizce ve Arnavutça eğitimler yer almaktadır. Dileyen öğrenci bir yabancı dilde eğitim alıp kendilerine ek olarak bir avantaj da sağlayabilir. Kariyer basamaklarını tırmanmada dil bilgisi öğrenciye hız kazandıracaktır. Kosova üniversitesi öğrenci yorumları dil öğrenmenin avantajlarına da değinmektedir. Dil eğitimi alacak öğrenciler 1 yıl hazırlık eğitimine tabi tutulmaktadırlar. Üniversite ortamını tam anlamıyla hissetmek isteyen öğrenciler için Kosova Üniversiteleri birbirinden güzel kampüsler üzerine inşa edilmiştir. Farklı kültürlerden uluslararası birçok öğrenci bu kampüslerde birbirleriyle kaynaşma fırsatı elde etmektedirler. Balkanların en sevilen ülkesi Kosova öğrencilerin iyi eğitim alabilmeleri için gerekli tüm çalışmaları sürdürmekte ve her geçen gün bir yeniliğe imza atmaya özen göstermektedir.

Kosova üniversitesi öğrenci yorumları Kosova üniversitelerinin YÖK tarafından tanınır olmasını da ifade etmektedir. Birçok mezun Türkiye’de denklik alıp mesleklerini sürdürebilmektedirler. Bu da Kosova’da eğitimi en çok tercih edilir yapan durumdur. Üniversiteler herhangi bir taban puan talebinde de bulunmamaktadır. Belirli bir giriş koşulu yoktur. Lise mezunu olan herkes dilediği bölümde eğitim alabilmektedir. Bu nedenle çocukluktan beri hayaliniz olan, yeteneklerinizle doğru orantılı bölümü tercih edebilir; lisans eğitiminizi burada tamamlayabilirsiniz. Okul yıllık harç ücretlerinin uygunluğu da dikkat çekicidir. Öğrenciler açısından konaklama, yeme içme gibi yaşamsal masraflara bakıldığında zorlanmadıkları ifade edilmektedir. Yaşamsal harcamalar öğrencinin kendi alışık olduğu yaşam standartları ile doğru orantılı olsa dahi minimum olarak 400-450 Euro olarak telaffuz edilebilmektedir.

Siz de daha önce eğitim hayatına Kosova üniversitelerinde başlayan öğrencilere kulak verebilir; danışmanlarımızın desteği ile kayıt işlemlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Üniversite yolunda ilk adımları birlikte atmak üzere hemen bizlere ulaşın ve geleceğinize doğru birlikte yürüyelim.

Puanla
[Total: 2 Average: 3.5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!