kosova avrupa vizyonu üniversitesi

Avrupa Vizyonu Üniversitesi

Geçtiğimiz yüzyılda dünya olayları küreselleşme kavramını ön plana çıkarmıştır. Küreselleşme, dünyanın dört bir yanındaki vatandaşlar için bir gerçeklik haline geldi. Ancak, tüm üniversiteler küresel bir eğitim sağlayarak bu kavramı tam olarak benimsememiştir. Uluslararası vizyon üniversitesi (IVU), dünyanın her yerinden öğrenci yetiştirmenin zorluklarını kabul eden benzersiz bir eğitim kurumudur.

IVU 1995 yılında kurulmuştur ve merkezi Güney Kaliforniya’dadır. Okul, küresel eğitime odaklanması nedeniyle hızla öne çıktı. Başlangıçta IVU, 20’den fazla öğretim üyesi ve personeliyle kiralık bir tesiste faaliyet gösteriyordu. Sadece 10 yıl içinde üniversite alanını genişletti ve yeni tesisler inşa etti. IVU genişledikçe müfredatı ve programları da genişledi. Buna ek olarak, uluslararası vizyon üniversitesinin şu anda 450’den fazla personeli var.

IVU, birden fazla derece programı ve konsantrasyonu ile çeşitli bir öğrenci grubuna hitap ediyor. Uluslararası vizyon üniversitesindeki her akademik program, yurtdışında okumak için ayrılmış minimum sayıda kredi saati içerir. Buna lisans dereceleri için 40 kredi saati ve yüksek lisans dereceleri için 60 kredi saati dahildir. Ayrıca, tüm öğrencilerin yurtdışında en az bir dönem eğitim görmüş olmaları gerekir. Buna hem yurtdışında kısa süreli eğitim hem de başka bir ülkenin kültürüne veya diline yönelik uzun vadeli projeler dahildir.

Avrupa Vizyon Üniversitesi Uluslararası Üniversite İşbirlikleri

Üniversitenin İşbirliği İçinde Olduğu Üniversiteler
Kültür Üniversitesi
Nikola Tesla Üniversitesi
Sarajevo Üniversitesi
Sakarya Üniversitesi
Trakya Üniversitesi
Kapadokya Üniversitesi
Kayseri Üniveristesi
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi
Kafkasya Üniversiteler Birliği
Educons Üniversitesi
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi
Turizm ve Yönetim Üniversitesi (University of Tourism & Management)
Kilis 7 Aralık Üniversitesi
Balkan Üniversiteler Birliği
Erzurum Atatürk Üniversitesi
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

Üniversite ayrıca uluslararası öğrencilere çeviri ve tercüme hizmetleri, kültürel uyum için posta listeleri ve öğrenci toplantılarına ev sahipliği yapma ve sosyal medya gibi birden fazla hizmet sunmaktadır. kampüsteki etkinlikler. Ayrıca, IVU’nun uluslararası öğrenciler için bir burs programı vardır ve yıllık bir uluslararası öğrenci konferansına ev sahipliği yapar. IVU, her güz döneminde, dünyanın dört bir yanından aday öğrencileri bir açık ev programı aracılığıyla ağırlamaktadır. Bu oturumlar sırasında, aday öğrenciler üniversite hakkında daha fazla bilgi edinirler ve bir sonraki dönem kampüs kurslarına katılmak için başvuruda bulunurlar.

IVU, çeşitli öğrenci topluluğu arasında küresel anlayışı, liderliği ve kültür alışverişini teşvik eden bir atmosfer sağlamaya çalışır. Üniversite, öğrencilerin takip etmek istedikleri herhangi bir alanda profesyonel kariyerlere yol açan birden fazla derece programı sunmaktadır. IVUC ayrıca, Amerikalı öğrencilerle bir kültürü paylaşmak için uluslararası öğrencileri Güney Kaliforniya’ya davet eden düzenli etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!