Kosova Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora-

Kosova Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora-

Lisans eğitiminizi başarı ile tamamladınız ancak akademik kariyerinize durmaksızın devam etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Lisansüstü kariyerde en çok tercih yurtdışından yana gerçekleşmektedir. İşverenler akademik eğitimler söz konusu olduğunda yurtdışını ön planda tutmaktadırlar ve bu eğitimi alanlara öncelik tanımaktadırlar. Lisans eğitiminizi ister Türkiye’de ister yurtdışında tamamlamış olun Kosova üniversitesi yüksek lisans ve doktora- başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Peki, Yurtdışı Eğitim Pahalı Bir Süreç Midir?

Hayır. Yurtdışı eğitimde sizin de bütçenize uygun seçenekler mevcuttur. Balkanlarda eğitim alan öğrenciler için eğitim maliyetleri tahminlerinde altındadır. Kosova, bu anlamda en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. YÖK tarafından tanınan üniversiteleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Öğrenciler buradan mezun olduklarında Türkiye’de denklik alabilmektedirler. Tanınmayan üniversitelerden uzak durmak gerekmektedir. Hangi üniversitelerin tanındığı ile ilgili tüm detaylı bilgiler Eurostar Yurtdışı Eğitimin profesyonel danışmanları tarafından verilecektir. Ayrıca seçim yaptığınız üniversite ile ilgili tanınırlık dilekçesi yazarak YÖK’e gönderebilir. Siz de yazılı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Kosova’nın en büyük diğer avantajı herhangi bir giriş koşulu ya da not ortalaması istememesidir. Tüm programlar tezli olarak gerçekleşmektedir. İngilizce dilinde yüksek lisans ve doktora programları mevcuttur. Öğrenciler 1 yıl hazırlık eğitimi alabilmektedirler. Kosova’yı çekici hale getiren burada ki yıllık harç ücretlerinin de uygun olmasıdır. Çok uygun fiyatlara lisansüstü eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Burada eğitim alırken birçok uluslararası staj olanağı da yakalayabilirsiniz. Avrupa standartlarında bir eğitim alabilirsiniz. Eğitiminiz yarım kalmasın. Siz de akademik olarak içinde bulunduğunu süreci devam ettirin. Kendi alanınızın duayenleri arasında yer alın. Avrupa standartlarında bir eğitim burada sizi bekliyor. Bitirmiş olduğunuz üniversiteden ders içerikleriniz ve transkriptinizi temin etmeniz ve bize getirmeniz yeterli. Hayalleriniz yarım kalmasın. Kosova üniversitelerinde kendinize yepyeni bir eğitim fırsatı yaratın. Yurtdışında yaşamak istiyor ancak ekonomik şartlarından dolayı endişe duyuyorsanız hiç gerek olmadığını göreceksiniz.

Yüksek lisans açısından çok geniş bir yelpazeye sahip olan Kosova üniversitelerinde lisans alanınızla ilgili birçok farklı çalışma alanı bulabilmeniz mümkündür. Eğitimler 1-2 yıl sürmektedir.

Doktora için ise üniversitelerden sizin seçtiğiniz araştırma için süpervizör bulmak gerekmektedir. İşte tam da burada Eurostar yurtdışı eğitim size destek olmakta ve sizin araştırmanıza destek olacak akademisyene ulaşmaktadır. Böylece doktora yapıp yapamama endişesi ortadan kalkmaktadır. Doktora eğitimleri 3-5 yıl arasında bir zaman sürmektedir. Öğrenciler bu sürede araştırmalarını uluslararası boyutta gerçekleştirmektedirler.

Kosova üniversitesi yüksek lisans ve doktora- eğitimi alacak olan öğrenciler Kosova üniversitelerin Türkiye Yetkili ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması ile hemen iletişime geçebilir ve hayallerini hemen gerçekleştirebilirler. Kararı birlikte verelim ve lisansüstü eğitim fırsatlarını değerlendirelim. Sizlerle birlikte akademik bir sürece birlikte adım atmanın keyfini 15 yıldır olduğu gibi bugün de yaşamaya daima hazırız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!