Kosova’da Eğitim Uzaktan Eğitim

Kosova’da Eğitim Uzaktan Eğitim

Kosova, Balkanlarda yer alan bir ülkedir. Ortak tarihe sahip olduğumuz bu ülke ile yüzyıllardır son derece kaliteli ikili ilişkilere sahibiz. 2008’de özerkliğini ilan eden Kosova Türkiye tarafından ülke olarak tanınmıştır. Bu nedenle üniversite diplomaları ülkemizde geçerlidir. Kosova üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Böylece okulu bitiren her öğrenci denklik başvurusu yapabilir. İş hayatına mı atıldınız? Sürekli yurtdışında ikamet edemeyecek misiniz? Tüm bunlara rağmen uzaktan bir yurtdışı eğitim mi araştırıyorsunuz? İster lise ister ön lisans mezunu olun siz de yurtdışında eğitim alabilirsiniz. Üstelik tam zamanlı olarak ülkede bulunmak zorunda da değilsiniz. Ülkemizde bir şekilde eğitimi yarıda kalmış çok kişi var. Hayat düzenlerini kuran, sorumluluklarını ellerine almış ancak içinde ki okuma aşkı sona ermemiş bu kişiler için Kosova üniversitelerinde dev bir fırsat mevcut. Bu kişiler Kosova Üniversitelerinde hukuk, mimarlık ve inşaat mühendisliği alanlarında eğitim alabileceklerdir. Kosova’da eğitim uzaktan eğitim almayı seçen öğrenciler hayal ettikleri bölümden mezun olacaklar ve kısa sürede mezun olma şansına da sahip olacaklardır. Balkanların en çok yabancı öğrenci alan ülkelerinden olan Kosova’da %1.1 Türk yaşamaktadır.

Uzaktan Eğitim Hangi Bölümlerde Vardır?

Kosova’da eğitim uzaktan eğitim bölümleri arasında Hukuk, Mimarlık ve inşaat Mühendisliği bulunmaktadır. Yıllık harç ücretleri açısından da oldukça ekonomiktir. Bu nedenle öğrenciler bu ülkeyi ve üniversiteleri tercih etmektedirler. Hazırlık eğitimi almak zorunda kalınmamaktadır. Bu şekilde yeni bir yabancı dil öğrenme derdine düşmek zorunda kalmadan öğrenciler eğitim süreçlerine devam etmektedirler. Lise diploması ile başvurular anında gerçekleşmektedir. Ayrıca ülkemizde yer alan 2 yıllık meslek yüksekokullarından birinden mezun iseniz lisans tamamlama yapabilirsiniz. 2008 yılında özerkliğini ilan etmiş olan Kosova öğrencilere önemli bir kapı açmaktadır. Böylece herkes istediği alanda eğitim alabilecektir. Geleceğin şehirlerini inşa etmek isteyen mimar ve mühendisler, geleceğin adalet savunucuları bu üniversitede yetişiyor. Yılın her günü yurtdışında olmanızı gerektirmeyen bu eğitimler sayesinde birçok kişi hayallerine kavuşuyor. Kosova halkı ve üniversiteleri misafirperverlikleri ile Türk öğrencilerin gönüllerine taht kuruyorlar. Öğrencilerimiz burada kendilerini kendi ülkelerinde hissediyorlar.

Kosova’da eğitim uzaktan eğitim almak isteyen öğrencilerden herhangi bir giriş koşulu aranmıyor. Siz de burada sınavsız bir şekilde eğitim alabilirsiniz. Son derece ekonomik yıllık harç ücretleri sayesinde aile bütçenizi de zorlamayacaktır. Böylece hayal ettiğiniz bölümde eğitim alabilecek; üniversite sürecini daha fazla ertelemek zorunda kalmayacaksınızdır.

Kosova’da uzaktan eğitim için Eurostar Yurtdışı Eğitimin size sunduğu olanaklardan faydalanabilirsiniz. Hemen evraklarınız ile başvurun. Sizleri daha iyi bir geleceğe taşıyacak olan yola çıkabileceksiniz. Hedefleriniz son derece yakınsınız. Diplomanız ile gelin başvurunuzu yapalım sizi de üniversite öğrencilerimiz arasında ki yerlerinizi hemen alın.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!