Kosova Üniversitesi Yurtları

Kosova Üniversitesi Yurtları

Balkanların öğrenciler tarafından en çok tercih edilen Ülkesi Kosova tüm alanlarda eğitim fırsatı sunmaktadır. Öğrencilerimiz Türkiye’den Kosova’ya lisans eğitimi almak için gitmektedirler. Kosova’da %95’i Müslüman olan bir nüfus bulunmaktadır. Öğrencilerimiz hem günlük yaşamlarında hem de eğitim hayatlarında bu şekilde çok daha avantajlı durumda olmaktadırlar. Türkiye’den ülkelerine gelen herkese misafirperver yaklaşan ortak değer ve kültüre sahip olduğunuz Kosovalılar her daim öğrencilerimizi desteklemektedirler. Aileler ve öğrenciler güvenlik açısından da Kosova’yı tercih etmektedirler. Öğrencilerimiz burada son derece rahat bir eğitim yaşamı sürdürmektedirler. Üniversitelerin kaliteleri Avrupa standartlarındadır.

Kosova özerk bir ülkedir. Bu nedenle NATO tarafından eğitim konusunda desteklenmiştir. 2008 yılında elde ettiği bağımsızlığından bugüne kadar eğitim alanında birçok yatırım gerçekleştirmiştir. Üniversitelere oldukça kalitelidir. Öğrencilere uygulama ağırlıklı eğitim vermektedir. Öğrenci odaklı öğrencilerin öğrenmesine odaklı bir eğitim anlayışını sürdürmektedirler Ayrıca araştırma ve geliştirme çalışmalarına da oldukça özen göstermektedirler. Uluslararası öğrencilere kapıları açık olduğundan öğrencilerimiz burada farklı kültürlerden ve milletlerden kişilerle birlikte kendilerine kendi mesleklerinde yepyeni bir bakış açısı geliştirmektedirler. Bu aynı zamanda hayata bakış açılarında da değişiklik yaratmakta daha sağlam, daha ayakları üzerinde durabilir kişiler olmalarını sağlamaktadır. Kosova’da eğitimi tercih eden öğrencilerin aileleri de bu anlamda son derece mutlu olmaktadırlar öğrenciler hem hayal ettikleri mesleklerde eğitim almakta hem de yaşam koşulları açısından da son derece uygun şartlarda üniversite okumaktadırlar. Yıllık harç ücretleri oldukça düşüktür. Bu nedenle

Kosova’da Konaklama Nasıldır?

Kosova üniversiteleri öğrencilerimiz ve velilerimiz açısından bütçe noktasında herhangi bir aşılamayacak duruma sebebiyet vermemektedir. Kosova Üniversitesi Yurtları bulunmaktadır. Fakat yurtdışındaki öğrenci yurtları öğrencilerimizin standartları ile genel olarak uyuşmadığı gibi Kosova Üniversitesi Yurtları önceliği kendi öğrencilerine vermekte ve uluslararası öğrencilere de bir kontenjan açılmamaktadır. Bir veya birkaç kişi birlikte bir ev tutarak Kosova’da rahatlıkla yaşayabilmektedirler. Öğrenciler kendi evlerinin konforunda eğitim almaktadırlar. Ülkenin ekonomik açıdan uygun bir ülke olmasından dolayı kiralar da ucuzdur. Evler mobilyalı olarak kiralamaktadır. Mobilyalar bir öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek sağlamlıktadır. Kosova Üniversitesi Yurtları olmasa bile Eurostar Yurtdışı eğitim Kosova’da eğitim alacak öğrencilerin evlerini kiralamaları noktasında destek oluyor. Öğrenciler daha ülkeye gitmeden evleri hazırlanmış oluyor. Böylece nerede kalacağım kaygısı tamamen yok olmaktadır. Kosova’da yeme içme, konaklama masrafları aylık 400 Euro’yu genel olarak geçmemektedir. Tabii yapılacak harcamalar öğrencilerin alışık olduğu yaşam standartları ile doğru orantılıdır. Durum böyle olsa da minimum 400 Euro her öğrenci için temel ihtiyaçları karşılamada oldukça uygundur. Ülke, ekonomisi açısından bakıldığında her açıdan ucuzdur. Böylece aileler öğrencilerini Kosova’da okutmak da zorlanmazlar. Birçok ülkenin oldukça altında kalan rakamlara yaşam sürdürmektedir. Yurtdışı Eğitim olarak bakıldığında standart bir ailenin öğrencilerini okutabileceği bir seçenek olarak son derece ekonomik şartlara sahiptir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!