Kosova Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Kosova Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Son yılların en çok tercih edilen üniversite bölümlerinden biri Psikolojidir. Ülkemizde eşit ağırlık puanıyla öğrenci kabul eden bir bölümdür. Ayrıca eşit ağırlık alanında da en yüksek puana sahiptir. Öğrencilerin bu alanda eğitim alabilmek için oldukça yüksek bir başarı puanını yakalamaları gerekmektedir. Psikoloji, insanı anlama sanatıdır. İnsanların duyguları, davranışları gibi birçok konuda araştırmalar yapar ve sorunlara çözüm üretmeye çalışır. Daha da önemlisi sorunların oluşmasının önüne geçer. Psikoloji çok geniş bir etki alanına sahiptir. Uluslararası bir eğitim alınması halinde farklı bakış açıları kazanılması söz konusu olacaktır. Farklı kültürleri ve onların psikolojilerini de inceleyecekleri bir eğitim öğrencinin ufkunu açacak ve farkındalık yaratacaktır. Bu şekilde eğitim alan kişi danışanlarına çok daha farklı bir bakış açısı ile yaklaşacaktır. Günümüzde bu alanda uluslararası çok büyük çalışmalar yapılmaktadır. İnsanı anlama ve onların hayatına anlam katabilmek son derece önemli bir bilgi birikimi gerektirmektedir. Ne kadar çok ülkede deneyim kazanılırsa etki alanı o kadar yüksek olacaktır.

Psikoloji eğitimi almak isteyen öğrenciler YÖK’ün tanımış olduğu Kosova Üniversitelerini tercih edebilirler. Avrupa standartlarında bir eğitim alma olanaklarının olduğu Kosova üniversitelerinde Psikoloji eğitimi alabilirsiniz. Burada herhangi bir sınav şartı bulunmamaktadır. Bu sebeple direk lise diploması ile kayıt yaptırabilirsiniz. Herhangi bir üniversite giriş şartı bulunmamaktadır. Taban ya da tavan puan aranmamaktadır. Bu da öğrencileri rahatlatmakta ve sene kaybı yaşanmasının önüne geçilmektedir. Öğrenciler Arnavutça, Sırpça, İngilizce gibi farklı dillerde eğitim alabilmektedirler. Böylece kendilerine bir dil katmakta ve bir lisan bir insan, iki lisan iki insan sözünü hayata geçirmektedirler. Öğrenciler öğrendikleri yabancı dil ve aldıkları diploma ile uluslararası alanda psikolog olabilme şansını yakalamaktadırlar. Kosova üniversiteleri Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Güncel bilgilerle müfredatlarını hazırlamakta öğrenciyi en son yöntemlerle eğitmektedirler. Böylece öğrenci çağı yakalayan bir Psikolog olarak daha etkili bir yol izleyerek danışanlarını hayata bağlayacak çalışmalara imza atabilmektedir. Kosova üniversiteleri bu anlamda öğrenciyi desteklemekte ve ufkunu genişletmektedir.

Kosova Öğrenci Harcamaları Ne kadardır?

Bir öğrenci Kosova’da standart giderler baz alındığında aylık ortalama 500 Euro civarında harcama yapacaktır. Ev kirası, yeme-içme, internet gibi giderler bu rakama dahildir. Kosova Üniversitesi Psikoloji Bölümü okuyacak öğrenciler ayrıca okul harçları konusunda da şanslıdırlar. Çok düşük fiyata yüksek standartlarda bir eğitim alabileceklerdir. Hayallerinizi gerçekleştireceğiniz bir üniversite istiyorsanız Kosova tam size göre. Türkiye’den Kosova’ya öğrenci olarak gidecek herkes Eurostar Yurtdışı eğitime başvurarak kayıt işlemlerini hemen başlatabilirler. Yılların tecrübesi ile Eurostar öğrencilerin tüm işlemlerini gerçekleştirerek profesyonel danışmanlık sunmaktadır. Üniversite eğitiminden geri kalmayın. Hemen harekete geçin ve geleceği bugünden inşa edin. Dilediğiniz bölümde Kosova üniversitelerinde eğiitm almanın keyfini yaşayın. Geleceğin Psikologları arasında ki yerinizi bugünden ayırtın.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!