Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Üniversite sınavlarında ya da Dikey geçiş sınavında istediğin puanı yakalayamadıysan üzülme. Sen de yurt dışında eğitim alarak hayal ettiğim meslekte üniversite okuyabilirsin. Eğitim hayallerini bir sonraki yıla erteleme bugünden harekete geç ve üniversite öğrenimi için hazırlıklarını hemen başlat.

Kosova sizlere sınavsız bir üniversite okuma fırsatı sunmaktadır. 2008 yılında bağımsızlığını ilan etmiş olan Kosova genç ve dinamik olması sebebiyle eğitim konusunda da en yüksek standartları uygulamaya çalışan bir ülkedir. Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Hem teknolojik hem de laboratuvar olanakları ile uygulama imkanı sağlayan Kosova, öğrencileri kendi alanlarında tam donanımlı bir şekilde eğitmektedir. Böylece öğrenciler daha okurken mesleki tecrübe sahibi olma fırsatını yakalamaktadırlar.

Yurtdışında Sağlık Alanlarında Sınavsız Eğitim

Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü dahil tüm alanlarda sınavsız kayıt kabulü sağlamaktadır. Ayrıca oldukça düşük harç ücretleri de bu üniversiteleri cazibeli hale getirmektedir. Öğrenciler bu kadar uygun fiyatlara burada sınavsız bir şekilde eğitim alabilecekleri bu üniversiteden mezun olduklarında Türkiye’de denklik alabilmektedirler. Yani Kosova üniversiteleri Yükseköğretim Kurumu tarafından tanınmaktadır. Öğrenciler isterlerse YÖK’e başvurarak üniversitelerle ilgili tanınırlık dilekçesi alabilmektedirler.

Kosova üniversiteleri gerek düşünce yapısı gerekse dinamik eğitim sistemi sayesinde en son uygulamaları içeren bir müfredat sunmaktadır. Bu sebeple öğrenciler çağın gereklerine uygun bir eğitim almaktadırlar. Üniversiteler sayısız öğrenciyi meslek sahibi yapmış; onlara uluslararası bir kariyer fırsatı da sunmuştur. Puan uygulaması olmaması sebebiyle de son derece cazip bir eğitim fırsatı sunduğundan öğrencilerimiz bu üniversitelerde eğitim almayı tercih etmektedirler. Siz de hayallerinize yıl kaybı yaşamadan ulaşabilmek için Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü için hemen lise diplomanız ile Eurostar Yurtdışı eğitime başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kosova eski Osmanlı vilayetlerinden biri olarak günümüzde hala o kültürün etkilerini taşımaktadır. İlişkilerimiz bugünde oldukça sıcaktır. Bu sebeple öğrencilerimize karşı son derece cana yakın bir tutum sergilemektedirler. Türkiye’de eğitim alan birçok Kosovalı öğrenci de mevcuttur. Bu eğitim bizim kardeş ülkeler olarak birlikteliğimizin devamını sağlayacak en önemli bilgi alışverişidir. Öğrencilerimiz açısından ülkede yaşam koşulları da uygundur. Bir öğrenci rahatlıkla geçimini sağlayabilmektedir. Yeme içme noktasında da zorlanmamaktadır. Kosova’nın %95’i Müslüman bir ülke olması nedeniyle yemek kültürü açısından bizlere uygundur. Aileler ve öğrenciler bu konuda son derece rahattırlar. Ayrıca güvenlik açısından da herhangi bir tehlike söz konusu değildir. Küçük bir ülkedir. Sert bir karasal iklimi vardır. Kışları sert yazları ise sıcak geçmektedir. Öğrenciler burada birçok sosyal etkinlik içerisinde bulunabilmekte ve birçok farklı spor dalında kendilerini gösterebilmektedirler.

Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencisi olmak isteyen herkes Eurostar Yurtdışı eğitime başvurmalı ve lisans eğitimi için profesyonel destek almanın avantajını yaşamalıdır. Hemen gelin, yıl kaybetmeden üniversiteli olun.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!