Kosova Üniversitesi Taban Puanları

Kosova Üniversitesi Taban Puanları

Yurtdışı eğitim herkesin hayalini süslemektedir. Ancak karşılaşılabilecek zorluklar herkesi endişelendirmektedir. Aslında yurtdışında eğitimin çok uygun fiyatlara ve yüksek kalitede alınması da mümkündür. Yurtdışında eğitim almayı tercih eden öğrenciler mesleki anlamda kendisine farklılıklar katmak isterler. Farklı bir kültürün içerisinde yaşamak ve değişik bakış açılarını keşfetmek kişisel olarak çok daha fazla gelişmeyi sağlamaktadır. Bu şekilde öğrenciler hem mesleki hem de günlük hayatlarında ayakları yere daha sağlam basar hale gelmektedirler. Ailelerde eğitimi standartların dışına taşımaları konusunda öğrencileri desteklemektedirler. Özellikle de kendi mesleklerinde çok daha başarılı olmalarını sağlamakta olan bu sistem ile uluslararası gelirler ya da kariyer fırsatları yakalamakta söz konusu olabilmektedir.

Sınavsız Üniversite Kosova’da Sizi Bekliyor

Kosova üniversitesi taban puanları mevcut değildir. Bu ülkede herhangi bir giriş şartı bulunmamaktadır. Kosova’da hangi bölümde eğitim alırsanız alın herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Sayısal mezunu öğrenciler sözel alanlarda ya da sözel mezunu öğrenciler de sayısal alanlarda bölümleri tercih edebilmektedir. Kosova, Balkanlarda yer alan %95’i Müslüman nüfusa sahip bir ülkedir. Osmanlı hâkimiyetinden bugüne kadar ki süreçte kurulan iyi ilişkiler sebebiyle Türkiye’den gelen öğrencilere son derece misafirperver davranmaktadırlar. Hukuk, İşletme, Pazarlama, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık gibi birçok alanda eğitim alabilme olanağı bulunmaktadır. Eğitimler Arnavutça ve İngilizce destekli olarak devam etmektedir. Öğrenciler İngilizce hukuk, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerini öncelikli olarak tercih etmektedirler. Kosova üniversitesi taban puanları olmamasının da avantajı ile öğrenciler diledikleri bölümde eğitim almaktadırlar. Birçok ülke eğitim alınacak alana göre lise transkriptinizde ki kriterleri göz önünde bulundurmaktadırlar. Örneğin Mühendislik eğitimi alacak bir öğrencinin bu üniversitelerde eğitim alabilmeleri için 55 altında olmaması gerekmektedir. Bu da minimum puandır ve okul kabulü için yeterli olmayabilmektedir. Ancak Kosova Üniversiteleri bu şekilde bir koşul talep etmemektedirler. Bu da öğrencilerin sınav stresi ile rekabet ile zaman kaybetmelerinin önüne geçmektedir. Diğer tüm ülkeler uluslararası öğrencilere çeşitli kabul kriterleri talep etmekte ancak Kosova lise mezunu olmayı yeterli görmektedir. Öğrenciler hayallerinde ki meslekte herhangi bir koşul şartına takılmadan lisans eğitimi alabilmektedir. Geleceğinize istediğiniz şekilde yön vermek sizin elinizdedir. Uluslararası eğitimin size sağlayacağı mesleki etik anlayışı ve bakış açısı farklılıkları sizi meslektaşlarınızın birkaç adım önüne taşıyacaktır. Bir de dil öğrenimi söz konusu olduğunda kendiniz için sektörünüzde daha iyi yer bulmanızı sağlamak açısından oldukça büyük önem taşımaktadır.

Kosova üniversiteleri eğitimlerini çeşitli sosyal ve sportif faaliyetlerle süslemektedirler. Bu üniversitelere kayıt yaptırmak veya kafanızda ki sorulara cevap bulmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına ulaşabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz sizin adınıza tüm süreçleri takip edecek; yılların tecrübesi ile size ve hayallerinize yön verecek adımları atmanızı kolaylaştıracaktır. Kosova üniversiteleri öğrencileri arasında yer almak için acele edin. Kontenjanları kaçırmayın.

Puanla
[Total: 2 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!