Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova Üniversitesi Eczacılık

Laboratuvar çalışmalarını seviyor musunuz? Kimya en sevdiğiniz dersler arasında mı yer alıyor? Siz tam bir eczacılık öğrencisisiniz. Bir ilacın üretiminden ortaya çıkarılmasına kadar ki her konuda eğitim almak mı istiyorsunuz? Uluslararası eğitimler sizi cazibesi altına mı aldı? Sınavsız üniversite mi istiyorsunuz? Öyleyse Kosova üniversiteleri tam da size göre. Kosova üniversitesi eczacılık bölümünde eğitim almak istiyorsanız YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Kosova, Balkanlarda yer alan bir ülkedir. 1.816 bin nüfuslu bir ülkedir. 2008 yılında özerkliğini ilan etmiştir. Tarih boyunca Türkler ve Kosovalılar tüm Balkan ülkelerinde olduğu gibi birlik ve beraberliklerini sürdürmeye devam etmişlerdir. İki ülke arasında ki kültürel benzerlik burada eğitim alacak öğrencilerin kendilerini yabancı hissetmemesini sağlamaktadır. Ayrıca Kosova nüfusunun %95’i Müslümandır. Öğrencilerimize de oldukça misafirperver yaklaşmaktadırlar. Karasal bir iklime sahiptir. Para birimi olarak Euro kullanmaktadır.

Kosova’da Eczacılık Eğitimi Nasıldır?

Öğrenciler burada diledikleri bölümde eğitim alabilmektedirler. Herhangi bir üniversite giriş sınavı şartı bulunmamaktadır. Öğrenciler burada diledikleri bölümde eğitim alabilmektedirler. İngilizce, Sırpça, Arnavutça dillerinde eğitimler mevcuttur. Hayallerinin peşinden koşmak ve Kosova üniversitesi Eczacılık üniversitesinde okuyabilmek için sahip olman gereken tek şey lise diplomasıdır. Lisede eğitim aldığın alan türünün bir önemi yoktur. Herhangi bir diploma notu şartı da bulunmamaktadır. Öğrenciler özgürce bölüm seçimi yapabilmektedirler. Kosova’da üniversite eğitim harçları da son derece uygundur. Birçok ülkenin neredeyse 3’te 1’i fiyatına harç ücreti ödeyerek lisans diploması sahibi olabilirsiniz. Kosova üniversitesi Eczacılık eğitimleri kalite açısından da beğenilmektedir. Eczacılık uygulamalı eğitimlerin en çok yer aldığı bölümdür. Bu nedenle öğrencilerin ihtiyacı olan donanımlı laboratuvarlardır. Kosova üniversiteleri bu konuda oldukça önemli adımlar atmış ve kendilerini geliştirmişlerdir. Birbirinden yüksek standartlara sahip; günümüz eczacılık eğitimine uygun, Avrupa standartlarında laboratuvarlarla öğrencileri yetiştirmektedir. Geleceğin ilaç sektöründe söz sahibi olacak Eczacılar Kosova üniversitesinde yetişmektedir. Birbirinden başarılı ve öğrenci odaklı akademisyenler tarafından eğitilen öğrenciler kendi alanlarında hem Avrupa’da hem de Türkiye’de çalışabilme şansına sahip olabilmektedirler.

Avrupa üniversitelerinden çok daha uygun yıllık harç ücretlerine aynı kalitede eğitim olanakları ile sahip olacak olan öğrenciler mesleklerinde ki başarıları ile dikkat çekmektedirler. Kosova üniversitelerinde eczacılık 5 sene sürmektedir. Avrupa müfredatına uygun eğitim verilmektedir. Kosova üniversitelerinde İngilizce eczacılık eğitimi almak mümkündür. İngilizcesi olan öğrenciler hazırlık atlama şansına sahiptir. Ancak İngilizce bilmiyorsanız sorun değil. Sizler için hazırlanmış 1 yıllık hazırlık eğitimi programları mevcuttur. Hazırlık eğitimi aldıktan sonra lisans eğitimine devam edebilirsiniz.

Hedefiniz Eczacılık eğitimi almak ise Eurostar Yurtdışı eğitimin sizlere sunduğu ayrıcalık ile Kosova Üniversitelerine kayıt yaptırabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Lise diplomanız ile gelin hemen kayıt işlemlerinizi başlatın. Sene kaybetmeden üniversiteli olmanın keyfini yaşayacağını bu eğitimin bir parçası olun.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!