Kosova Üniversitesi Nasıl

Kosova Üniversitesi Nasıl

Kosova üniversitesi Nasıl bir seçimdir? Üniversite eğitiminde yurtdışı tercih edenler için Kosova üniversiteleri bulunmaz bir fırsattır. Kosova, Balkanların eğitimde en çok tercih edilen ülkesidir. 2008 yılında özerkliğini ilan ettikten sonra eğitim alanında AB destekli gelişimleri takdir edilmektedir. Geniş laboratuvar ve teknoloji imkanları ile öğrencilere ileri derecede bir eğitim sunmaktadırlar. Buradan mezun olanlar kendi alanlarında en iyiler olmaya aday öğrenciler olarak tam donanımlıdırlar. Mesleki eğitimde uygulama ağırlıklı olmayı tercih eden Kosova üniversiteleri size ayrıcalıklı bir eğitim alma fırsatı sunmaktadırlar. Ülkenin farklı bölgelerinde yer alan üniversitelerde birçok farklı fakültede eğitim alma olanağına sahipsiniz. İngilizce ve Arnavutça destekli üniversitelerin yer aldığı bu ülke size hayallerinizde ki öğrencilik yaşamını sağlamaktadır. Dilediğiniz bölümde sınav şartı olmadan eğitim alabileceğiniz Kosova üniversiteleri Türkiye’de YÖK tarafından tanınmaktadır. Mezun olduğunuzda Türkiye’de denklik başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek ve lisans eğitiminizi yurtdışında tamamlamak artık çok zor değil. İster lisans eğitimine lise diplomanızla başvurun isterseniz ön lisans diplomanızla öğreniminizi tamamlayın.

Kosova üniversitesi Nasıl bir süreç gerektirir? Bu üniversitelerde eğitim almak isteyen, bölümüne karar vermiş öğrenci sınav şartı olmadan lise diploması ile Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığına başvurusunu yapar. Eurostar öğrenci adına tüm kayıt, oturum başvuru işlemlerini gerçekleştirerek, öğrencinin konaklamasını dahi önceden ayarlar. Öğrenci ülkeye gittiğinde her şey hazırdır. Kayıt sonrası evrak çevirileri, noter onayları gibi işlemlerde zaman kaybetmeden danışmanlık hizmetinden hemen yararlanın. Kosova üniversitelerine kendinize bir yer ayırmak ve üniversiteli olmak için sene kaybı yaşamanıza gerek yok. Priştine universium üniversitesinde İngilizce bölümlerde siz de öğrenim görebilirsiniz. Hukuk, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği alanlarında lisans öğreniminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca ilgili ön lisans programlarını bitirdiyseniz 2 yılda lisans tamamlayabilirsiniz. Kaliteli eğitim, yüksek standartlarda bir yaşama sahip olmanızı sağlayacak anahtar görevi görmektedir. Uluslararası düzeyde olduğunda da çok daha büyük fırsatlar yakalayacak, uluslararası firmalarda ya da Türkiye’nin hatırı sayılır kurumlarında işe sahip olma şansınızı ikiye katlayacaksınız. 1800 Euro’ya hukuk, 2500 Euro’ya Mimarlık ve inşaat mühendisliği eğitimi alabileceksiniz. Üstelik taksitlendirme olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Bir öğrenci burada aylık 500 Euro’ya geçimini sağlayabilmektedir. Bu açıdan da bütçeleri diğer ülkeler gibi zorlamamaktadır. İşte bu nedenle Kosova Türkiye’den birçok öğrenci için oldukça büyük avantaj sağlamaktadır.

Kosova üniversitesi Nasıl? Bu eğitim süreci size her alanda farklı deneyimler kazandıracaktır. Kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı, farklı inanışlara, dile, kültüre sahip olan insanlarla birlikte yaşayabilmeyi, değişime ayak uydurabilmeyi, sorumluluk almayı mutlaka öğrenmek zorunda olacaksınız. Tüm düşünceleriniz değişecek. Hayata karşı duruşunuz güçlenecek. Öz güveniniz artacak. En önemlisi sevdiğiniz, hayalini kurduğunuz meslek ile ilgili akademik eğitim almış olacaksınız. Çağdaş, demokratik akademisyenlerin ışığında kendinizi yetiştireceksiniz. Hemen kayıt olun. Geleceğinizi değiştirin.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!