Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Ülkemizde en çok tercih edilen mühendislikler arasında yer alan inşaat alanında eğitim mi almak istiyorsunuz? İnşaat mühendisliği bilinen en eski mühendislik dalları arasında yer almaktadır. Araştırmaya ve yenilemeye önem veren bir üniversite eğitimi istiyorsanız Kosova üniversiteleri oldukça önemli bir tercih olacaktır. Eğitim dili İngilizce ve Arnavutça destekli olarak seçilebilmektedir. İnşaat mühendisliği toplam 4 yıl sürmektedir. Yabancı dilde eğitim alanlar buna ek olarak 1yıl daha fazla öğrenim göreceklerdir. İnşaat mühendisliği bölümünde zorunlu ve seçmeli olarak okutulan bir sürü ders bulunmaktadır. Öğrenciler teori yanında uygulama derslerini de rahatlıkla görmektedirler. Kosova üniversitesi İnşaat Mühendisliği Balkanların en çok tercih edilen ülkesi Kosova’da gerçekleşmektedir. Yani tüm üniversite eğitimi süresince herhangi bir yabancı dil öğrenimi zorunluluğu bulunmamaktadır. Öğrenciler eğitimlerini 4 yılda tamamlamaktadırlar. Türkiye’de mühendislik eğitimi almak isteyen öğrenciler üniversite giriş sınavına katılım sağlamalı ve yüksek bir puan almalıdırlar. Kosova’da eğitim alan öğrencilerden herhangi bir sınav ya da giriş koşulu şartı aranmamaktadır. İnşaat bölümü okumak isteyen herkes üniversiteye kayıt yaptırabilmektedir.

Kosova üniversitesi İnşaat Mühendisliği YÖK tarafından tanınmaktadır. Öğrenciler bu bölümden mezun olduklarında Türkiye’de denklik başvurusu yapabilmektedirler. Uluslararası bir eğitim alan öğrenciler sınav şartı olmadan kaliteli bir eğitim alabilme şansına sahip olmaktadırlar. Üstelik yurtdışı eğitim olarak bakıldığında birçok ülkenin yanında fiyat olarak oldukça uygundur. Öğrenciler ön lisans mezunu iseler yüksekokul diplomaları ile başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Modern, çağı yakalayan, yenilikçi bir üniversitede kendinize çok farklı bir eğitim-kariyer imkanı sunabileceksiniz. Hedefiniz ne kadar büyük olursa başarınız da o kadar büyük olur. Geleceğin şehirlerini inşa edecek profesyonel mühendisler arasında yer almak için en doğru yol Kosova üniversitesi İnşaat Mühendisliği eğitimidir. Üstelik ana dil destekli bir eğitim olmasın sebebiyle anladığınız dilde öğrenim göreceksiniz. Bu da sizin başarıyı basamaklarını daha hızlı tırmanmanızı sağlayacaktır. Kosova’dan mezun olan öğrencinin aldığı kaliteli eğitim ile doğru orantılı olarak iş bulamama olasılığı yoktur. Yurtdışında eğitim almanın en önemli avantajı uluslararası şirketlerde iş bulma olanağıdır. Kosova üniversitelerinde İnşaat Mühendisliği eğitimi alan öğrenciler birçok açıdan şanslılardır. Eğitim konusunda üniversiteler son derece hassasiyet göstermektedirler. Kalıplaşmış bilgilerin dışına çıkan bir eğitim anlayışı ile öğrenciler inşaat mühendisliği ile ilgili en güncel gelişmelere hakim olacaklardır.

Lisans Tamamlama Yapabilir Miyim?

İnşaat teknikerliği, yapı denetim, mimari restorasyon gibi birçok bölümde ön lisans eğitimi almış öğrencileri Priştne Universium üniversitesinde lisans tamamlama yapabilirler. Herhangi bir sınav şartı yine mevcut değildir. Eurostar Yurtdışı eğitime gelerek yıllık 2500 Euro harç ücretleri ile eğitim alabileceğiniz bu eğitimin bir parçası olabilirsiniz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!