Kosova Üniversiteleri Psikoloji

Kosova Üniversiteleri Psikoloji

Son yılların en popüler bölümlerinden psikoloji Türkiye’de günümüzde tercih kılavuzunda ki en yüksek puana sahip eşit ağırlık alanında ki tercihler arasında yer almaktadır. Birçok öğrenci bu alanda eğitim almak istemektedir. Türkiye’de ki öğrenciler Yüksek puanları sebebiyle psikoloji bölümünü tutturmak konusunda zorluk çekmektedirler. Ancak sınav kaygısı ve birçok farklı nedenden dolayı birçoğu sınavı kazanamamaktadır. Türkiye’de sınavı kazanamayan öğrenciler için yurtdışı alternatifleri mevcuttur. Bunlardan en çok tercih edileni Kosova’daki eğitimlerdir. Kosova lise türü fark etmeksizin öğrencileri sınav şartı olmadan kabul etmektedirler.

Her geçen gün eğitim alanında kendini geliştiren ve NATO desteği alan Kosova günbegün çok daha ileri seviyede eğitim verir duruma gelmektedir. Türkiye’den gelen öğrencilerin Kosova’da okumayı tercih etmesinin sebebi %95’inin Müslüman olması; sınavsız eğitim imkânı sunması ve üniversite yıllık harç ücretlerinin yurt dışındaki diğer seçeneklere göre oldukça uygun olmasıdır. Aileler öğrencilerin üniversite harçlarını zorlanmadan karşılayabilmektedirler.

Kosova üniversiteleri, psikoloji bölümünde eğitim alan birçok Türk öğrenci bulunmaktadır. Hayallerine giden yolda hızla ilerleyen bu öğrencilerden biri de siz olabilirsiniz. Lise diplomanız ile başvuruda bulunabiliriz. Üniversite kabulleri sınavsız bir şekilde gerçekleşir. Herhangi bir üniversite giriş sınavı talebi bulunmamaktadır. Lise alan ya da not ortalaması konusunda da herhangi bir talep söz konusu değildir. Tek önemli konu sizin hangi alanda eğitim almak istediğinizdir.

Geleceğin Psikologları Yetişiyor

Psikoloji uluslararası çalışma olanakları sunan bir alandır. Bu nedenle dünyanın her yerinde çalışabilme şansınız olacaktır. Bu bölümde eğitim alanlar gerek hastanelerde gerek kendi kliniklerinde görev yapabilmektedirler. Ayrıca doktora yaparak akademisyen de olabilirler. Aileler burada çocuklarına eğitim için harcama yaptıklarında aile bütçeleri sarsılmaz ve öğrenciler aylık 400 Euro gibi bir rakama ülkede rahatlıkla geçinebilirler. Ucuz bir ülkedir. Eğitim kalitesi de yüksektir. Ayrıca herhangi bir lise not ortalaması şartı da talep etmemektedir. Bu nedenle öğrenciler için son derece avantajlıdır. Üniversiteler Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmaktadır.

Psikoloji ile ilgili denklik almak zorlu bir süreç gerektirmemektedir. Yükseköğretim kurumu sadece seviye belirleme sınavına tabi tutmakta; varsa alması gereken eksik dersleri onları Türkiye’de ki devlet üniversitelerinden birinde tamamlamaktadır. Seviye tespit sınavı 100 üzerinden 40 olduğunda öğrenciler Türkiye denkliğini almış olmaktadırlar. Çoğu zaman psikoloji bölümü mezunlarının denklik aşamasında sınava tabi tutulmadığı görmekteyiz. Psikoloji insanın zihinsel süreçlerini yöneten oldukça önemli bir bölümdür. Bu alanda eğitim alan kişi mutlak surette tam donanımlı olarak mezun olmak zorundadır. Kosova üniversiteleri son derece kaliteli akademisyenlerle üniversite öğrencilerini psikoloji alanında yetiştirmektedir. Psikoloji severek tercih edilen bir bölüm olduğundan öğrencinin geleceği açısından son derece prestiji bir yaşam sağlama özelliğine sahiptir.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!