kosova prizren üniversitesi

Prizren Üniversitesi

Kosova’nın Prizren şehrinde bulunan Prizren üniversitesi bu özel eğitim veren bir üniversitedir. Eğitim dili Arnavutça ve Sırpçadır. Prizren şehrinde çoğunlukla Müslümanlar yaşamaktadır. Müslümanların yoğunluğu sebebi ile Priştina büyükelçiliğinden alınan destek ile burada İngilzice eğitim verilmesi konusun da çalışmalar başlatılmıştır. Buradaki Türkler böylece eğitim haklarını daha iyi koruyabilecekleri için bu durumu olumlu karşılamaktadırlar.

Prizren Üniversitesi Fakülteleri

Fakülteler
Bilgisayar Bilimleri
Hayat ve Çevre Bilimleri
Hukuk
Ekonomi
Eğitim

Kardeş ülke Kosova eğitim verebilmek için ülkemizden akademik kariyerleri yüksek eğitmenler istemiştir. Türkiye bu isteğe karşılık vererek elçilikler aracılığı ile eğitmenlerini seferber etmiştir. Türkiye’nin bu uyumlu tavrı oradaki kardeşlerimize ve orada okumak burada eğitim alarak çalışmak istiyorsanız bu fırsatı kaçırmamalısınız. Kosova da okumanın ayrıcalığına siz de varmalısınız.

Prizren Üniversitesi Bölümleri

matematik, enformatik, fizik ve kimya bölümleri için özellikle ülkemizden eğitmenler gönderilmektedir. Ayrıca yeni açılan hukuk fakültesi bölümü ile Avrupa Politeknik Üniversitesi akademik işbirliği protokolü yardımcılığı ile Kosova Prizren’de Avrupa’da İngilzice eğitim veren üniversite bölümü açılmıştır. Bu imkânlar çerçevesin de gururla öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan ülke Türkiye’den yardım almaktan asla utanmamıştır. Bu da Türk vatandaşlarına ne kadar değer verdinin apaçık belgesidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Renkli ve hareketli Kosova, üniversite öğrencilerinin sıkılmadan vakit geçirebilecekleri bir ülke. Nüfusunun büyük bir bölümünün genç olmasıyla eğlence sektörünün tavan yaptığı ülkelerden biridir.

Prizren Üniversitesi hızla büyümeye devam etmekte ve her yeni teknolojiyi uygulamaktadır. Bu amaçlarla öğrencilerin yararlanabileceği binalar, kütüphaneler, spor tesisleri, laboratuvarlar ve birçok alan inşa edilmiş ve geliştirilmiştir.

 

Türkiye’den giden öğrenciler orada asla yabancılık çekmeyecek kendi ülkeleri gibi kendi dillerini konuşarak ve daha iyi anlaşarak eğitimlerini alacaklardır. Burada ki kuracakları yakın ve sıcak ilişkiler doğrultusun da daha iyi iş imkânları sağlama şansları olacaktır.

 

(Kosova Üniversiteleri )

 

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!