Kosova Üniversitesinin Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesinin Diş Hekimliği

Diş Hekimliği birçok öğrencinin hayalini süslemektedir. Aileler çocuklarının geleceklerini garanti altına alacakları bu bölümde eğitim alması için ellerinden gelen çabayı çocukları ile birlikte gösterirler. Özellikle diş hekimliği gibi yüksek taban puanlı bölümlerde okumak için gereken sınavları kazanmak oldukça zorlu bir çalışma gerektirir. Ancak uluslararası birçok farklı ülkede üniversiteler herhangi bir giriş koşulu talep etmemektedirler. Bazı üniversiteler lise ders notlarında ki başarısını dikkate almakta ve öğrenciler hem belirli bir not ortalamasının altına düşmemeli hem de sayısal dersleri dönemsel olarak 55 altında olmamalı gibi şartlar koşarlar. Bazı üniversiteler Türkiye’de yapılan sınavı aynı alanda kazanmış olmanızı isterler. Ancak Kosova’da eğitim alacak öğrenciler için bu gibi giriş engelleri bulunmamaktadır. Kosova üniversitesinin Diş Hekimliği için başvuruda bulunan öğrenciler hayallerine çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler.

Üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Yani, Kosova üniversitesinin Diş Hekimliği eğitimi alan öğrenciler ülkemizde denklik alabilmektedirler. Eğitim harç ücretleri açısından da bakıldığında burada ki üniversitelerde fiyatlar son derece uygundur. Öğrenciler ve aileleri okul harçlarını 2 eşit taksitte de ödeyebilmektedirler. Böylece bütçelerini zorlamadan öğrencilerini diledikleri bölümde okutabilmektedirler. Üniversiteler hem klinik hem de teknolojik açıdan yeterlidir. Birbirinden değerli, öğrenci odaklı akademisyenler tarafından eğitilmektedirler. Teorik eğitimin yanında uygulamalı eğitimlerden de geçmekte ve mezun olduklarında kendi işlerini rahatlıkla yapabilecek noktada olacaklardır.

Kosova üniversitesinin Diş Hekimliği eğitimi alan öğrenciler ülke adaptasyonunda da zorluk çekmemektedirler. Ülkede, Türk öğrencilere herhangi bir ayırımcılık yapılmamaktadır tam tersi kardeş ülkemiz olması sebebiyle öğrencilerimizin kendilerini yabancı hissetmemelerini sağlayacak misafirperver yaklaşım daima hissedilmektedir. Ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Arnavutça ve Sırpça konuşulan diller arasında yer almaktadır. Kosova yaşam koşulları açısından da oldukça ekonomiktir. Öğrenciler burada son derece uygun fiyatlara eğitim almaktadırlar. Bir öğrenci aylık ortalama 400 -500 Euro ile yeme-içme, konaklama dahil rahatlıkla geçinebilecektir. Ülkede Euro kullanılmasına rağmen satın alma gücü yüksek olduğundan zor durumda kalınmadan eğitim sürecini tamamlayabileceklerdir.

Hayallerin Kosova’da Seni Bekliyor

Bu üniversitelerde öğrenci olabilmek için sadece lise diplomasına sahip olmanız yeterlidir. Sayısal, sözel, eşit ağırlık bölümleri gibi ayırım yoktur. Sözel bir öğrenci de diş hekimliği bölümüne kayıt yaptırabilecektir. Eğitim Avrupa’da olduğu gibi 5 yıl sürmektedir. Hazırlık alacak öğrenciler artı 1 yıl daha okuyacak ve toplamda 6 yılda diş hekimi olarak mezun olabileceklerdir. Burada öğrenim görebilmek için Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçebilir; diplomanız ile hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel danışmanlık hizmetinden yararlanarak tüm sürecin hızlıca yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Kosova üniversiteleri sizleri hayalini kurduğunuz geleceğe hazırlamakta; Eurostar Yurtdışı eğitim ile yıllardır işbirliği içerisinde çalışmaktadırlar. Eğitim sizin geleceğinizi nasıl şekillendireceğinizi belirleyen en önemli araçtır. Bu nedenle hedeflediğin bölümde eğitim almak için acele edin.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!