Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Türkiye’de ki en prestijli mesleklerden arasında yer alan mimarlık bölümü sanatçı ruhlu gençlerin ilk tercihi arasında yer almaktadır. Bilginin ışığında kaliteli eğitim almak isteyen öğrencilerin seçimi olan Kosova Üniversitelerinde eğitim almak istiyorsanız lise diplomanız ile kabul alabilirsiniz. Kosova Avrupa standartlarında bir eğitim olanağı sağlamaktadır. Arnavutça, İngilizce, Slav dillerinde eğitimler sunmaktadırlar. Dil öğrenmek isteyen öğrenciler hazırlık eğitimlerine dahil olmalıdırlar. Üniversiteler uygulama konusunda oldukça başarılıdırlar. Eğitimler 2008 yılında Kosova’nın özerkliğini ilan etmesinden bu yana AB tarafından desteklenmektedir. Bu sebeple öğrenciler en kaliteli eğitimler birbirinden başarılı akademisyenler aracılığı ile almaktadırlar. Kosova canlı bir ülkedir. Öğrenciler burada birçok etkinliğe, festivale katılabilmekte ve kaliteli zaman geçirebilmektedirler. Doğal güzellikleri ile de göz dolduran Kosova öğrencilerimiz tarafından son derece beğenilmektedir. İngilizcenin yoğun olarak konuşulduğu bir ülkedir.

18.700 civarı Türk burada yaşamaktadır. 5 asırlık Osmanlı hakimiyetinin etkisinde kalan ülkede kültürümüzle son derece uyumludur. Öğrencilerimize karşı oldukça misafirperver yaklaşmakta olan Kosovalılar gençlerimizin huzurlu bir öğrenim süreci yaşamasını sağlamaktadırlar. Hayalinizde ki eğitimi yurtdışında almaktan çekiniyor musunuz? Hiç çekinmeyin. Sizden herhangi bir giriş sınavı talep edilmemektedir. Ayrıca lise derslerinize, ortalamanıza bakılmamaktadır. Öğrenciler Mimarlık bölümüne direkt olarak kayıt olabilmektedirler. Kosova Üniversiteleri Mimarlık öğrenimi görmek isteyen öğrenci ister lisede sözel ister sayısal okumuş olsun alan fark etmeden kayıt olabilirler. Kosova’da ki üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadırlar. Öğrenciler buradan mezun olduklarında denklik alabileceklerdir. YÖK görmüş oldukları dersleri, almış oldukları kredileri, ülkede kalış sürelerini, yapılacak mesleki sınavda ki asgari becerilerini bir süzgeçten geçirecek ve sonrasında öğrenciye denklik verecektir. Bu süreç okuldan mezun olduktan sonra ki durumu izah etmektedir. Kosova Üniversiteleri Mimarlık öğrencileri arasında yer almak için sahip olmanız gereken tek şey lise diplomasıdır. Ayrıca öğrenciler Türkiye’de yer alan meslek yüksekokullarından da Mimarlık alanına geçiş yapabilmektedirler. Bu ön lisans bölümlerine bir göz atalım.

İç Mimarlık, İç Mimarlık ve çevre tasarımı, Mimari Restorasyon, Şehir ve bölge planlama, İnşaat, İnşaat teknolojisi, inşaat teknikerliği, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Restorasyon ve Konservasyon, Yapı Ressamlığı, Restorasyon, Doğal yapı taşlar teknolojisi, Doğal taş dekorasyonu, Eser Koruma, Duvar Süsleme Sanatı, İç Mekan Koruma ve Yenileme, İç Mekan Tasarımı gibi bölümlerden Kosova Üniversiteleri Mimarlık lisans tamamlama yapılabilmektedir. Herhangi bir sınav şartı da aranmamaktadır. Eğitiminiz yarıda kalmasın. Uygun koşullarda bir yurtdışı eğitimi için harekete geç. Geleceğine yatırım yap ve Lisans eğitimini Kosova Priştine universium üniversitesinde tamamla.

Kosova Üniversitelerine Başvuru Süreci Nasıldır?

Burada eğitim alabilmek için Kosova üniversiteleri Türkiye yetkili kayıt ofisi olan Eurostar Yurtdışı eğitime gelip başvuru işlemini tamamlamak gerekmektedir. Daha sonrasında da öğrenci kendisinden istenen kayıt evraklarını hazırlar ve Eurostar’a teslim eder. Böylece ilk adımını tamamlamış olur.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!