Kosova Üniversitesi Lisans Tamamlama

Kosova Üniversitesi Lisans Tamamlama

Ülkemizde birçok meslek lisesi mezunu kendi alanları ile ilgili olarak meslek yüksekokullarına devam etmektedirler. 2 yıllık bu bölümlerden mezun olanlar tekniker unvanı almaktadırlar. Yüksekokul mezunları ara eleman olarak istihdam edilmektedirler ve çokta yüksek olmayan standartlarda çalışmaktadırlar. Lise dahil bir meslekte toplam 6 yıl dirsek çürüttükten ve ustalaştıktan sonra bu eğitimi bir üst aşamaya taşımak isteyen öğrenciler yurtdışı eğitimi tercih etmektedirler. Binlerce öğrenci lisans tamamlama için başvuruda bulunmaktadır. Kosova özellikle koşulları açısından değerlendirildiğinde en önemli fırsatları öğrencilerimize sunmaktadır. Öğrenciler, hayallerine ulaşacakları Balkan ülkesinde lisans eğitimlerini 3. Sınıftan başlayarak tamamlayabilmektedirler. Kosova üniversitesi lisans tamamlama için en çok tercih edilen ülkedir. Pristine Universium üniversitesi İngilizce eğitim olanağı sağlamaktadır.

Öğrenciler dil eğitimi almak zorunda kalmamaktadır. 2 yılda lisans tamamlama yaparak mezun olabilmektedirler. Kosova’nın en önemli özelliği kültürümüzden uzaklaşmadan eğitim alabiliyor olmamızdır. Türk kültürü ile çok ortak noktalara sahiptirler. Ayrıca kardeş ülke olduğundan öğrencilerimize misafirperver olarak yaklaşmaktadırlar. Öğrenciler burada kendilerini Türkiye’de gibi hissetmektedirler. Yaşam koşulları açısından baktığınızda sıkıcı olmayan, etkinlikler ve aktivitelerin yapılabileceği sosyal alanları bulunan bir ülkedir. Eğitim kalitesi noktasında da Avrupa standartlarını yakalamış durumdadırlar.

Öğrenciler dil eğitimi almak zorunda kalmamaktadır. Ek bir yıl daha kaybetmeden lisans tamamlama yapabilmektedirler. Uygulama ağırlıklı eğitimleri ile öğrencileri sektöre hazırlayan bu üniversite sayesinde öğrenciler mesleki anlamda tam donanımlı bir şekilde mezun olmaktadırlar. Sende ön lisans mezunu isen ve kaliteli bir eğitimi uluslararası standartlarda almak istiyorsan en doğru yerdesin. Hayallerin yarım kalmasın Kosova üniversitesi lisans tamamlama ile kendi mesleki eğitimini lisans diplomasına sahip ol. Adalet, Kamu Yönetimi, Polis Meslek Yüksekokulu mezunları, Polis Akademisi Mezunları dilerlerse Hukuk bölümüne lisans tamamlayabileceklerdir.

İnşaat Mühendisliği, Mimarlık Alanında Kimler Lisans Tamamlama Yapabilir?

İnşaat Mühendisliğine tamamlama yapılabilecek bölümler İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi, Yapı denetim Yardımcılığı, Yapı denetimi, yapı teknolojisi, Yapı geoteknik, demiryolu inşaatı ve işletmeciliği, Ulaştırma ve otomotiv, Beton teknolojisi, istihkam/ulaştırma, Hazır beton teknolojisi, Karayolu ulaşım ve trafik, raylı sistemler yol teknolojisi, Ulaştırma ve trafik hizmetleri, Yapı denetimidir. Mimarlık alanında lisans tamamlama yapabilecek bölümler ise iç mimarlık, İç mimarlık ve çevre tasarımı, Mimari restorasyon, mimarlık teknolojisi, şehir bölge planlama, inşaat, inşaat teknolojisi, inşaat teknikerliği, Mermer teknolojisi, mermercilik, Mimari dekoratif sanatlar, Restorasyon ve konservasyon, Restorasyon, Yapı ressamlığı, Bina koruma ve yenileme, dekor tasarımı, Doğal yapı taşları teknolojisi, Doğal taş dekorasyonu, Duvar süsleme sanatları, Eser koruma, iç mekan koruma ve yenileme, iç mekan tasarımıdır.

Siz de ön lisansınızı tamamlamak ve sene kaybı yaşamak istemiyorsanız Eurostar Yurtdışı eğitimle irtibata geçin. Geleceğinizi kendiniz seçin.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!