Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik

Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik

Kosova, üniversite eğitimi denildiğinde ilk akla gelen üniversiteler arasına girmiştir. Türk öğrencilere olan sıcak yaklaşımları ortak sahip olduğumuz tarihi geçmişten kaynaklanmaktadır. Öğrencilerimize son derece yakınlık gösteren Kosovalılar kendimizi yabancı hissetmememizi sağlamaktadırlar. Kosova her alanda sürekli ileriye gitmektedir. Kendisini özellikle eğitim konusunda önemli derecede geliştirmiş ve geleceğine yatırım yapmıştır. Eğitim konusunda da sürekli değişim ve gelişim içerisinde yer almaktadır. Bu da öğrencilerimize yüksek standartlarda lisans eğitimi olanağı sağlamaktadır. Son birkaç yılda Türkiye’den Kosova’ya eğitim almaya giden öğrenci sayısında ciddi bir artış söz konusu olmuştur. Ülke aileler ve öğrenciler açısından son derece güvenlidir. Lise diploması ile öğrenci kabul etmekte ve herhangi bir sınav ya da giriş koşulu gerekmemektedir.

Öğrenciler dil problemi ile karşı karşıya kalmadan eğitimlerini tamamlama şansına sahip olmaktadırlar. Hayallerini gerçekleştirme noktasında Kosova üniversiteleri öğrencilerimize önemli bir avantaj sağlamaktadırlar. Üniversiteler Yükseköğretim Kurumumuz tarafından tanınmaktadır. Öğrenciler mezun olduklarında diploma denkliği alabilmektedirler.

Sınav Şartı Olmadan Hukuk

Hukuk fakültesi birçok öğrencinin hayalini süslemektedir. Ancak taban puanları oldukça yüksektir. Bu prestijli bölümde sınav şartı olmadan eğitim almak için Kosova’yı tercih edecek öğrenciler denklik sürecinde zorluk çekmeyeceklerdir. Kosova üniversitesi hukuk denklik için diploma ve ders içeriklerinizi Yükseköğretim Kurumumuza sunmaktasınız. Sizden istenen tüm belgeleri temin ederek YÖK’e teslim ettikten sonra mezun olduğunuz yıla ait denklik alma koşullarına göre değerlendirmeye tabi olacaksınızdır.

Kosova üniversitesi hukuk denklik için fark derslerinizi tamamlamanız gerekecektir. Fark dersleri Kosova’da eğitim aldığınız derslerin dışında Türkiye müfredatında olan ancak sizin görmediğiniz derslerden ibarettir. Bu dersler için sizi YÖK ülkemizde yer alan bir devlet üniversitesine yönlendirecektir. Burada eksik derslerin eğitimini aldıktan sonra komisyon eğer bir sınav kararı verirse bu sınava girmeniz gerekecektir. Seviye tespit sınavı sonucunda 100 üzerinden 40 almanız gerekecektir. Bu sınav test şeklinde gerçekleşmekte ve kendi alanınızla ilgili sorulardan oluşmaktadır. Böylece Kosova üniversitesi hukuk denklik sürecini hızlıca tamamlamış olacak ve artık Türkiye’de ki staj sürecine başlayabileceksiniz.

Kosova’dan mezun olan denkliğini elde etmiş öğrenciler arasında ki yerinizi alabilir; siz de mesleğinizi Türkiye’de yapabilirsiniz. Yükseköğretim Kurumu denklik inceleme süreci sizlerin temel bilgi düzeyinizin ne durumda olduğunu tespit etmek üzere kuruludur. Herhangi bir rekabet söz konusu değildir. Asgari kriterleri yerine getiren tüm öğrenciler denklik almaktadırlar.

Hedefleriniz doğrultusunda hareket edin ve siz de YÖK tarafından tanınan bu üniversitelerde eğitim alarak geleceğinizi istediğiniz şekilde inşa edebilecek olmanın avantajını yaşayın. Danışmanlarımızla irtibata geçerek kayıt sürecini hemen başlatabilirsiniz. Kosova üniversitelerinin bir öğrencisi olmak için tek yapmanız gereken bizlere ulaşmak. Profesyonel danışmanlarımız sizin tüm yönlendirmelerinizi yapacak ve sizi hayallerinize giden yolda yalnız bırakmayacaklardır. Hukuk fakültesi öğrencisi olma şansını kaçırmayın.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!