Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş

Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş

Türkiye’de 2 yıllık ön lisans eğitimleri oldukça fazla rağbet görmektedir. Öğrenciler 2 yıllık ön lisans eğitimlerini bitirdikten sonra dikey geçiş sınavıyla üniversitelerin lisans bölümlerine geçiş yapabilmektedirler. Görmüş oldukları eğitimle ilgili derslerinin bir kısmını saydırabilmektedirler. Ancak birçok öğrenci son dönemde yurtdışında sınavsız eğitim almayı tercih etmektedir. Kosova üniversiteleri bu noktada en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Üniversitelerde sınavsız giriş mevcuttur. Herhangi bir Dikey Geçiş Sınavına ya da giriş koşulları takılmadan öğrenciler sınavsız bir şekilde bu üniversitelere kayıt yaptırabilmektedirler.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Bölümler Hangileridir ve Dikey Geçiş Koşulları Nelerdir?

Adalet mezunları 2 yıllık eğitimlerinin ardından 3. Yıldan itibaren başlayarak Kosova’da eğitim alabilmektedirler. Ev fiyatları açısından son derece uygun olan bu eğitim öğrencileri için sene kaybı yaratmamakta ve mevcut derslerini de akredite olarak saymaktadır. Bu nedenle öğrencilerimiz burada eğitim almayı tercih etmektedirler. Bu da öğrencilerin Kosova tercih etmesindeki önemli etkenlerden arasındadır. Üniversitede uygulamalı eğitimler verilmektedir. Öğrenciler İngilzice eğitimler de kendilerini hukuk alanında oldukça geliştirmektedirler. Mezun olduktan sonra dileyen öğrenciler burada yüksek seansına da devam edip ülkeye öyle dönmektedirler. Kosova üniversitelerindeki eğitimler Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmakta ve öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde denklik alabilmektedirler. Dolayısıyla Türkiye’de çalışabilmektedirler.

Öğrenciler Kosova Üniversitesi’nde okurken staj imkânlarına da sahiptirler. Uluslararası bir üniversitede okurken aynı zamanda başka ülkelere Erasmus yapma şansına da sahip olabilmektedirler. Kosova Üniversitesi adaletten hukuka Geçiş öğrencilerini kendi alanlarında en iyi şekilde yetiştirmektedir. Lise mezunu öğrenciler hukuk eğitimi alabilmektedirler. Aynı zamanda adalet mezunu öğrenciler de ön lisansların hukuk fakültesine tamamlayabilmektedirler.

Aileler öğrencileri burada rahatlıkla okutabilmektedirler. Yaşam masrafları açısından da son derece uygundur. Aylık 400 – 450 Euro civarında bir rakamla öğrenciler geçimlerini sağlayabilirler. Üniversite herhangi bir not ortalaması şartı da aranmamaktadır. Bu nedenle ön lisans diplomasına sahip herkes lisans tamamlama için başvurusunu gerçekleştirebilir ve İngilizce destekli eğitimlerden faydalanabilirler. Başvurular Türkiye’de Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından kabul edilmektedir. Yılın her döneminde öğrenci başvurusunu yapıp kayıt işlemlerini ya da ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebilmek dediler. Bu noktada talep yüksekliği dikkate alınarak erken dönemde kayıt işlemlerinin başlatılması son derece önemlidir. Öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde Türk hukukuna ait fark derslerini alıp bir seviye tespit sınavına girerek denklikleri ne alabilirler seviye tespit sınavı 100 üzerinden 40 alınması koşuluyla geçilebilen bir testten ibarettir. Fark dersleri de maksimum 11 adettir. Bu koşulları sağlayan her öğrenci Yükseköğretim kurumundan diplomasını denklik alabilmektedir. Bu aşamada herhangi bir rekabet durumu söz konusu değildir. Tek koşul sınavda 40 almak ve 11 fark dersini vermektir. Sizde lisans eğitiminizi herhangi bir sınav şartına takılmadan Kosova üniversitelerinde okuyabilir; geleceğinizi kurabilirsiniz.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!