Kosova Amerikan Üniversitesi

Kosova Üniversiteleri Lisans Tamamlama

Kosova Balkanlarda yer alan resmi dilleri Arnavutça ve Sırpça olan 1. 816 milyon nüfusa sahip Balkanlar’da yer alan bir ülkedir. Bağımsızlığını 2008 yılında ilan etmiştir. 118.70 7 km2’lik bir alana yayılmıştır. Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde kalmıştır. Bu nedenle Müslüman nüfus çok fazladır. Osmanlı kültürünün ve mimarisinin izlerini bugün hala taşımaya devam etmektedir.

7 tane şehri vardır. Başkenti Pristine’dir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gracanica Köyü bu topraklardadır. Kosova’da karasal iklim hâkimdir. Kışları soğuk ve karlı; yazları da sıcak geçmektedir. Ülkedeki Mayıs ve Eylül ayları arasındaki dönem en güzel zamanlarıdır. Kosova Türkiye’den vizesiz gidilebilecek ülkeler arasındadır. Birçok havayolu vasıtasıyla uçuş yapılabilmektedir. Aileler diledikleri zaman öğrencilerini görmek için gidebilmektedirler.

Priştine, Mitroviçe ve Prizren havaalanlarından ülkeye gidilebilmektedir. Genç nüfusun en yoğun olduğu Balkan ülkelerindendir. Nüfusun %70’i 35 yaş altındadır. Öğrenciler diğer yurtdışı ülkelerde ki yaşadıkları uyum problemleri ile burada neredeyse hiç karşılaşmamaktadırlar. Özellikle yemek konusunda da farklı seçenekler vardır. Türk damak tadına uygundur ve Türk mutfağına özgü tatlara da burada rastlayabilirsiniz. Kosova mutfağında deniz ürünleri ve et yemekleri ağırlıklıdır. Ayran, yaprak sarması, börek gibi alışkın olduğunuz lezzetler de burada bulunmaktadır. Öğrenciler ülkede yabancılık çekmemektedirler. Vizesiz olarak 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak suretiyle Kosova’da kalınabilir.

Öğrenciler ülkede oturum vizesi alarak yıl boyunca kalabilmektedirler. Üniversiteleri Türkiye’den gelen öğrencilere kapılarını açmakta ve hem lisans hem de lisans tamamlamalarda üniversite eğitimi fırsatı sağlamaktadırlar. Öğrenciler ön lisans diplomasına sahip oldukları bölümler de 3. sınıftan başlayarak Kosova Üniversiteleri Lisans Tamamlama yapabilmektedirler. Kosova Üniversiteleri Lisans Tamamlama fırsatı sayesinde 2 yılda mezun olabilmektedirler. Bu da öğrencilere sınavsız bir şekilde üniversite eğitimlerini tamamlama avantajı sağlamaktadır.

Lisans Tamamlamada Tek Tercih

Kosova üniversiteleri herhangi bir giriş sınav şartı aranmamaktadır. Kosova üniversiteleri lisans tamamlama noktasında öğrencilerimize son derece yardımcı olmaktadır. Kosova üniversiteleri lisans tamamlama yapmak isteyen öğrenciler bu üniversitelerin YÖK tarafından tanınırlığı olduğunu bilmelidirler. YÖK’e dilekçe göndererek üniversitelerin tanınırlıkları olup olmadığı hakkında yazılı bilgi alabilirler. Üniversitelerin tanınırlığı olduğundan dolayı mezun olan öğrenciler YÖK’ten denklik alabilirler.

Kosova üniversiteleri lisans tamamlamak isteyenler başvurularını Türkiye Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ofislerinden gerçekleştirebilirler. Lisans tamamlama noktasında hayallerinizi ertelemeden Kosova üniversitelerinin sunduğu eğitim fırsatından sizde faydalanabilir ön lisans diplomanızla birlikte başvurunuzu gerçekleştirerek 3 sınıftan başlayıp eğitiminizi Kosova’da tamamlayabilirsiniz. Kaliteli eğitimin adresi Kosova sizlere üniversiteleri aracılığıyla kapılarını açmakta ve sektöre uygulama ağırlıklı eğitimlerle daha hızlı adapte olmanızı sağlayarak giriş yapmanızı sağlamaktadır. Böylece çalışırken uygulama zorlukları yaşamayacaksınız.

Sizde hemen bizlerle iletişime geçin, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Hukuk ve daha birçok alanda lisans eğitiminizi tamamlayarak hayallerinizi gerçekleştirin. Özgür bir ortamda eğitim almanın tadını çıkartarak; geleceğinizi doğru temeller üzerine inşa edin.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!