Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi

Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi

Tamamen sınavsız, herhangi bir giriş koşulu olmadan sağlık alanlarında eğitim alabilmek için Kosova en önemli adımdır. Tıp fakülteler birbirinden başarılı akademisyenler aracılığı ile sizlere Avrupa standartlarında bir eğitim sunmaktadırlar. Kosova’da eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri bölüm tıp fakültesidir. Doktorluk uluslararası prestije sahip bir meslek olması ve işsizlik sorununun bulunmaması sebebiyle en çok tercih edilen alan olmaktadır. Türkiye’den de hem öğrencilerin hem de ailelerin hayallerini süslemektedir. Eğer bu alanda eğitim almak istiyor ve yurtdışı eğitim seçeneklerini araştırıyorsanız Kosova en iyi tercih olacaktır.

Kosova kaliteli eğitimi, uygulama alanında ki olanakları ile göz doldurmaktadır. Ayrıca ortak kültür ve tarihe sahip olmamız neticesinde her alanda olduğu gibi eğitim alanında da karşılıklı etkileşimimiz mevcuttur. Kosova üniversiteleri Türkiye Yükseköğretim Kurumu tarafından tanınmaktadır. Yani; Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi diplomasına sahip öğrenciler ülkemizde denklik alabileceklerdir. Kosova üniversitesinde tıp fakültesi yer almaktadır. Burada eğitim tüm Avrupa ve Türkiye’de olduğu gibi hazırlık hariç 6 yıldır. Üniversite ücretleri her yıl değişmektedir. Ancak önemli oranda bir artış gözlemlenmemektedir. Kosova özerk biir ülkedir. 2008 yılında bağımsız olarak tanınmıştır. Buna rağmen eğitim kalitesi son derece yüksektir.

Nato, Kosova’ya eğitim konusunda ciddi destekler gerçekleştirmiş ve eğitim kalitesi yükselerek bugün Avrupa standartlarını yakalamıştır. Priştine üniversitesi 1969 yılında kurulmuş bir kurumdur. Öğrencilere kaliteli eğitim sunmakta ve onlara teknolojik olanakları olan bir eğitim sağlamaktadır. Yurtdışında uluslararası öğrenci alımı gerçekleştirmektedir. Böylece farklı kültürleri biir araya getirmektedir. Eğitim dili Sırpçadır. Öğrencilere 1 yıl hazırlık sürecinde dil öğretilmektedir. Ülkede Arnavutça ve Sırpça resmi dil olarak kullanılmakla beraber konuşulan dil İngilizce’dir. Bu da öğrenciler için günlük hayatı çok daha kolay hale getirmektedir. Üniversite öğrenci odaklı yaklaşımı ile tam donanımlı doktorlar yetiştirmeyi misyon edinmiştir. Bu nedenle daima kendini yenileyen, araştıran, geliştiren bir kurum olarak varlığını devam ettirmektedir. Bu şekilde öğrenciler çok daha motivasyonu yüksek şekilde okumaktadırlar. Hayallerinizi gerçekleştirmek geleceğin doktorları arasında siz de yer almak istiyorsanız Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi şimdi sizi bekliyor. Başvuru için lise diplomanız yeterlidir. Lise de sayısal ya da sözel mezunu olmanızın da bir önemi yoktur. Kosova öğrenci kabulleri aşamasında herhangi bir sınırlama getirmemiştir.

Kosova’da Tıp Fakültesi Eğitimi İçin Ne Yapmam Gerekir?

Tıp öğrencisi olabilmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak bizlerden hızlı bir şekilde destek alabilirsiniz. Sizden talep edeceğimiz evrakları hazırlayıp teslim ederek kayıt sürecini başlatabilirsiniz. Son derece uygun fiyatlara Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi öğrencisi olabilirsiniz. Hedefinizden asla vazgeçmeyin. YÖK tarafından tanınan üniversitemizde hemen eğitim almaya başlayın. Sene kaybetmeden tıp fakültesi öğrencisi olmak sizin elinizdedir. Üstelik yurtdışında son derece ucuza eğitim alacak; hayal ettiğiniz beyaz önlüğü üzerinize giyebleceksiniz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!