Priştine Universium Üniversitesi

Priştine Universium Üniversitesi

Son yıllarda Türk öğrenciler tarafından lisans eğitimi, lisans tamamlama eğitimlerinde en çok tercih edilen ülke Kosova’dır. Kosova kültürümüze yakınlığı, tarihi bağlarımız sebebiyle öğrencilerimize konforlu bir eğitim olanağı sağlamaktadır. Öğrenciler burada yabancılık hissetmemektedirler. Ayrıca ekonomik olarak da aile bütçesini sarsmayacak yıllık harç ücretleri ile dikkat çeken ülke de yaşam koşulları da öğrencileri zorlamamaktadır.

Öğrencilerin Kosova’nın başkenti Priştine’de en çok tercih ettiği okul olan Priştine Universium Üniversitesi’dir. Üniversite 2005 yılında kurulmuştur. Uluslar ve uluslararası öğrencilere kaliteli eğitim sunan üniversite yüksek kaliteli eğitim olanakları ile dikkat çekmektedir. İnsanlık tarihinin bilginin ışığı ile yansıyacağı bilinciyle öğrencilere kaliteli eğitim sunan üniversite öğrenciler hayata en iyi şekilde hazırlamayı kendisine görev edinmiştir. Tamamen öğrenci odaklı yaklaşımı ile yüksek standartlarda eğitim olanakları sağlamaktadır. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişim içerisinde bulunan üniversite çağdaş, yenilikçi ve kaliteli eğitim sunan fakülteleri ile evrensel bilgi üretimine katkıda bulunmaktadır. Modern eğitim yöntemleri ve öğrencilerine sunduğu teknik imkanları ile Priştine Universium Üniversitesi öğrencilerin kişisel, mesleki ve sosyal gelişimine katkıda bulunmaktadır. Üniversite öğrencilere birçok klüp ekinliği olanağı da sunmaktadır.

Priştine Universium Üniversitesi Avantajları

Atçılık, Yarış Sporları, Münazara, okuma, genç girişimciler, yaratıcılık gibi birçok kulüp sayesinde öğrenciler hem sosyalleşmekte hem eğlenmekte hem de kendilerini geliştirmektedirler. Üniversite etkinlikler, konferanslar düzenlemektedir. Ayrıca öğrencilere staj olanakları da sunmaktadır. Birçok ünlü kişinin üniversite buluşmaları da burada gerçekleşir ve öğrencilerin kendi alanları ile ilgili daha fazla tecrübe kazanması yolunda çalışmalar gerçekleştirilir. Eğitim kadrosu da oldukça kalitelidir. Öğrencilerin hem mesleki hayatta hem de kendi kişisel yaşamlarında gelişmesi adına eğitmenler ciddi bir çaba sarf etmektedirler. İşletme ve Yönetim, Bankacılık ve Finans, Pazarlama ve İletişim, Uluslararası İş, Siyasal Bilimler, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler bölümleri mevcut olan üniversitede dilediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz. .

Üniversitenin Ferizovit ve Priştine’de 2 adet kampüsü bulunmaktadır. Öğrenciler bu kampüslerde birbirleriyle etkileşimde bulunup sosyalleşme imkanı bulabilmektedirler. Üniversite eğitim ücretleri açısından bakıldığında da oldukça ekonomiktir. Kosova’da yaşam koşulları açısından da öğrenciler zorlanmamaktadırlar. Aylık 350-400 Euro arasında bir bütçeyle geçiminizi sağlayabilirsiniz. Böylece aile bütçenizi de zorlamamış olursunuz. Yurtdışında eğitim alarak kendi alanınızda dünyaya açılmak ve farklı kültürlerle bir arada yaşayabilme deneyimini yaşamak için Kosova’da ki üniversiteler sizin için en doğru seçim olacaktır. Hayallerinizi gerçekleştirmek, hedeflediğiniz alanda uluslararası bir deneyim kazanmak, uluslararası firmalarda staj ve iş imkanları bulabilmek için üniversitemizi tercih edebilirsiniz. Herhangi bir sınav ya da mülakat olmadan lise diplomanız ile kayıt işleminizi yaptırabilirsiniz. Hayal edin ve gerçek olsun. Eurostar yurtdışı eğitim olarak sizlere Kosova Üniversitelerinin kapılarını açıyor; sizlere yepyeni bir gelecek sunuyoruz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!