Kosova Üniversitesi Şartları

Kosova Üniversitesi Şartları

Kosova Balkanlar’da yer alan, tarihi ve kültürü ile bizlere en yakın olan ülkedir. Balkanların yüzde doksanı Müslüman Arnavutlardan oluşan bir ülkesidir. Üniversite eğitiminde Avrupa standartlarını yakalamıştır. Yurtdışında eğitim konusunda birçok ülkeden destek almakta ve kendini her geçen gün daha fazla geliştirmektedir. Avrupa’da bulunan tüm teknolojiler Kosova’da ki eğitimde yer almaktadır. Eğitimler alanlarında uzmanlaşmış kişiler tarafından verilmektedir. Üniversitede gerçekleşen eğitimler genelde pratiğe dayanmaktadır.

Kosova Üniversitesi Şartları Aranmadan Eğitim Fırsatını Yakalayın

Ülkede Arnavutça konuşulmaktadır. Resmi dili İngilizce olmamasına rağmen çok sayıda Türk olmasından dolayı İngilizce yoğun bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle öğrenciler Kosova’da yabancılık çekmemektedirler ve kendilerini de sanki Türkiye’de eğitim alıyor gibi hissetmektedirler. Burada öğrenciler İngilizce ya da Arnavutça eğitimler almanın yanı sıra İngilizce bölümlerde de okuyabilmektedirler. Böylece herhangi bir yabancı dil öğrenmek zorunda kalmazlar. Ayrıca sene uzatmadan hızlıca eğitimlerini tamamlarlar. Kosova Üniversitesi Şartları arasında Türkiye’de yapılan sınavlara girmek aranmamaktadır. Aynı zamanda da kendi üniversitelerinde herhangi bir giriş sınavı uygulanmamaktadır. Öğrenciler diledikleri bölümde eğitim alabilmektedirler. Kosova’da eğitim kalitesi oldukça yüksek olduğundan öğrenciler uluslararası birçok firmada staj ve iş bulma şansına sahip olabilmektedirler. Ayrıca İngilizce ya da Arnavutça okuyan öğrenciler öğrendikleri anadil seviyesindeki yabancı diller sayesinde çok daha yüksek standartlarda maaşlar alabilecekleri işlere sahip olabilmektedirler. Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık ve diğer tüm mühendislikler, sağlık alanlarında eğitim alma seçenekleri mevcuttur. Öğrenci sayısal bir bölüm okursa dahi sözel bir bölümde eğitim alabildiği gibi sözel bir bölüm okuduğunda da sayısal bir bölümünden eğitim olabilir. Herhangi bir alan bölüm veya not ortalaması şartı bulunmamaktadır. Ayrıca mühendislik bölümlerinde fizik, matematik ya da sağlık bölümlerinde kimya, biyoloji gibi derslerin belli kredilerde ya da belli notu üzerinde olmaları da beklenmemektedir. Bu şekilde tüm öğrenciler diledikleri bölümde rahatlıkla eğitim alabilmektedirler. Eğer büyük hedefleriniz varsa bu hedeflerinizin peşinden Kosova’daki üniversitelere gidebilir; sizde hayallerinizi burada gerçekleştireceğiniz eğitimlere dahil olabilirsiniz. Eğitimi ertelemeden; sene kaybetmeden seçtiğiniz mesleğin lisans diplomasını alabilirsiniz. Tüm üniversiteler Yükseköğretim Kurumu tarafından tanınmakta ve öğrenciler okudukları üniversiteyi bitirdiklerinde Türkiye denkliğini alabilmektedirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Kosova üniversitelerinin yetkili firması olarak kayıtlar konusunda tüm öğrencilere destek sağlamaktadır. Dilediğiniz bölümde, dilediğiniz eğitimi alabilmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tecrübesine başvurarak kariyer yolunun ilk aşamasını gerçekleştirebilirsiniz. Ön lisans mezunu olan öğrenciler de burada lisans tamamlama eğitimi yapabilmekte ve giriş koşulu olarak dikey geçiş sınavı da istenmemektedir. Öğrenciler eğitimini almış oldukları derslerin tamamını saydırabilmektedirler. 2 yılda eğitimlerini tamamlayarak yıl kaybı yaşamadan mezun olabilmektedirler. Kayıt süreçlerini kaçırmadan hemen bizimle iletişim kurun ve hayallerinize bir adım daha yaklaşın. Siz de Kosova’da üniversite eğitimi alan öğrenciler arasında ki yerlerinizi alın.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!