Kosova Üniversitesi Puanları

Kosova Üniversitesi Puanları

Balkanların incisi Kosova’da üniversite eğitimi almaya hazır mısın? Türkiye’nin kardeş ülkesi Kosova öğrencilerimize kapılarını açmaya devam ediyor. Kültür şoku yaşamadan öğrenciler burada üniversite eğitimlerini rahatlıkla alabiliyorlar. Üniversiteleri ile Avrupa standartlarını yakalayan Kosova kısa sürede kendini geliştiren ülkeler arasında yer alıyor. Geniş uygulama imkanları sunan üniversitelerde eğitim alan öğrenciler geleceğe en iyi şekilde hazırlanıyor olmanın keyfini yaşıyor. Hayaliniz üniversite eğitimi ise burası tam size göre. Türkiye’ye olan yakın uçuş mesafesi, vize serbestliği ve tabi ki son derece ekonomik yaşam şartları ile ülke öğrencilerimiz için son derece cazip. Aileler gençleri gönül rahatlığı ile üniversite eğitimine gönderiyor.

Kosova üniversitelerinin en önemli avantajı sınavsız öğrenci kabul etmesidir. Kosova üniversitesi puanları bulunmamaktadır. Öğrencinin lise mezunu olması yeterlidir. Dilediği bölümde öğrenim görebilir. Sayısal bir öğrenci sözel bir bölümde, sözel bir öğrenci sayısal bir bölümde eğitim alabilir. Hem yurtdışında yaşamak hem de lisans eğitimi almak istiyorsanız bu ülke tam da size göre. Staj ve uluslararası iş imkanları sayesinde kendinize yeni bir hayat kurabilir, sınırlarınızı aşabilirsiniz. Siz düşlediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz. Yeter ki bir şeyi gerçekten yapmaya karar verin. Evrenin tüm yasaları sizin için çalışmaya başlayacak ve sizi hedefinize doğru giden yolda destekleyecektir. Bu bir şeyi gerçekten ne kadar istediğiniz ve inandığınız ile doğru orantılıdır. Kosova’da üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Yani burada eğitim aldığınızda Türkiye’de denklik alabilirsiniz. %1.1 Türk burada yaşamaktadır. Ayrıca nüfusun %95’i Müslümandır. Kosova üniversiteleri girişte öğrencilere herhangi bir engel getirmemektedir. Açıköğretim ya da imam hatip mezunu olarak da burada eğitim görebilirsiniz. Kosova üniversitesi puanları olmadığından her öğrenci istediği alanda okuyarak hayallerini gerçekleştirebilecektir. İngilizce eğitimleri ile Kosova üniversiteleri dil sorunu yaşamamanızı da sağlamaktadır. Öğrenciler dil eğitimi almak zorunda kalmadan Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık alanlarında lisans ya da lisans tamamlama eğitimi alabilmektedirler. Üniversite eğitimi herkes için son derece önemidir. Gelecekte yaşam standartlarınız, yaşam kaliteniz yüksek olsun istiyorsanız mutlaka lisans diplomasına sahip olmalısınız. Böylece sadece Türkiye’de değil uluslararası birçok farklı ülkede çalışabilme olanağına sahip olabilirsiniz.

Eğitimde Fırsatı Kaçırmayın

Ülkemizde ön lisans eğitimi almış öğrenciler de Kosova üniversitesi puanları olmadan lisans tamamlayabilmektedirler. Kosova priştine universium üniversitesi bu imkanı sağlamaktadır. Hukuk, inşaat ve mimarlık alanında lisans tamamlamak mümkündür. Hukuk fakültesi ücretleri lisans tamamlama için 2000 Euro, İnşaat ve mimarlık eğitimleri ise 2500 Euro’dur. Lise diplomanız veya ön lisans diplomanız ile Kosova üniversiteleri Türkiye yetkili kayıt ofisi Eurostar Yurtdışı Eğitime gelin, profesyonel danışmanlık alarak geleceğinizi garanti altına alacağınız eğitim atılımını hemen gerçekleştirin. Unutmayın hayırlı iş bekletilmez.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!