Kosova Üniversiteleri Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversiteleri İngilizce Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversiteleri İngilizce Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova, son yıllarda Türkiye’den öğrenciler tarafından Yurtdışı Eğitim seçenekleri arasında en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Bugüne kadar birçok mezun Türk öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler burada İngilizce, Arnavutça, Sırpça, Boşnakça ve İngilizce destekli eğitimler alabilmektedirler. Kosova’da Üniversite eğitimleri için herhangi bir sınav şartı bulunmamaktadır. Kosova Türkiye’den giden öğrencilere kendi içinde de bir giriş sınavı uygulanmamaktadır. Ayrıca herhangi bir lise not ortalaması da talep etmemektedir. Kosova’da üniversite eğitimi alacak olan öğrenciler İngilizce destekli eğitim alabilecekleri bölümleri de tercih edebilirler.

Bu bölümler, öğrencilerimiz için bulunmaz bir fırsat yaratmaktadır. Özellikle hukuk, İnşaat ve Mimarlık alanlarında okumak isteyenler için böyle bir imkan bulunmaktadır. Bu öğrenciler dii öğrenmekle uğraşmadan direkt olarak 1. Sınıftan eğitimlerine başlayabilmektedirler. Kosova Balkanlar’ın eğitim konusunda en çok tercih edilen ülkelerinden biridir. Yüzde doksanın Müslüman Arnavutlardan oluşması; Türkiye ile ortak bir tarihe ve kültüre sahip olmaları öğrencilerimize karşı misafirperver bir yaklaşım izlemelerini sağlamaktadır. Bu nedenle öğrencilerimiz Kosova’da eğitim almayı tercih etmektedirler.

Kosova Türkiye’den giden kişilere vizede uygulanmamaktadır. Her Türk vatandaşı dilediği zaman uçak biletini alıp pasaportuyla vize almadan Kosova’ya giderek maksimum 90 gün kalabilmektedirler. Ancak Türkiye’den giden, öğrenci olarak kalacak her Türk vatandaşı ülkede oturum izni almak zorundadır. Öğrenci olduklarını ülkeye bildirerek burada üniversite eğitimlerine devam edebilmektedirler.

Bu bölümler de eğitim alan öğrenciler Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınan üniversitemizden mezun olmaktadırlar. Yani diplomaları denklik işlemine tabi tutulmakta ve öğrenciler denklik belgelerini alarak Türkiye’de meslekleri ne yapabilir hale gelmektedirler. Ayrıca Türkiye’de Adalet Meslek Yüksek Okulu, inşaat teknikerliği, mimari restorasyon gibi ön lisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler de İngilizce destekli programlarda lisans tamamlama yapabilirler. Eğitimlerine 3. sınıftan kaldıkları yerden devam edebilirler. 2 yılda üniversiteden mezun olabilmektedirler. Böylece sene kaybı yaşamadan lisans diplomalarına sahip olma şansını elde ederler. Kosova üniversiteleri yıllık ücretleri açısından da son derece uygundur. Ayrıca ülkede yaşam ucuzdur. Öğrenciler aylık 400 Euro ortalama bir bütçe ile konaklama, yeme içme dahil geçimlerini sağlayabilmektedirler.

Kosova Üniversiteleri İngilizce Eğitim Dilinde Verilen Bölümler sayesinde geleceğin mimarları, hukukçuları veya İnşaat Mühendisleri arasında yer almak istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla lise diplomanız ya da önlisans diplomanız ile bu üniversitelere kayıtlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hedefinize ulaşmak tamamen sizin elinizdedir. Profesyonel danışmanlarımız ile görüşerek yılın her zamanı kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilir; Kosova’daki üniversitelerimiz ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz Kosova üniversiteleri İngilizce eğitim dilinde verilen bölümler içinden birini tercih ederek prestijli bir mesleği sahip olabilirsiniz. Geleceğe yatırım en uzun vadeli avantajı elde etmenizi sağlar. Eğitim ise geleceğe yatırımın en gözde aracıdır. Siz de geleceğinize Kosova Üniversiteleri ile yatırım yapın; daha güzel bir yaşam standardını yakalayın.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!