kosova amerikan üniversitesi

Kosova Amerikan Üniversitesi

Kosova Amerikan Üniversitesi, her iki etnik gruba da yüksek öğrenim sunan Kosova’daki ilk, Sırbistan’daki ikinci üniversitedir. 2013 yılında kurulan üniversitenin şu anda üç koleji ve beş akademik fakültesi bulunmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini almaktadır. Üniversitenin akademik olanaklarına ek olarak bir lisansüstü ve mesleki eğitim merkezi de bulunmaktadır.

Kosova Amerikan Üniversitesi 2013 yılında kurulmuştur ve şu anda hem Sırbistan hem de Kosova’dan öğrenci kabul etmektedir. Kosova Cumhuriyeti Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanlığı himayesinde faaliyet göstermektedir. Üniversitenin üç koleji vardır: Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler ve Yaşam Bilimleri Fakültesi; Mühendislik Fakültesi; ve İşletme Fakültesi. Üniversitenin ayrıca beş akademik fakültesi vardır: beşeri bilimler; bilimler; mühendislik; Ve yönetim; ve eğitim.

Kosova Amerikan Üniveritesi Akreditasyonları

Akredite Kurumları
Kosova Bilim ve Teknoloji Bakanlığı
Kosova Akreditasyon Merkezi
Rochester Teknoloji Enstitüsü (Amerika)

İki ulusun ortasındaki konumu nedeniyle AÜ, mühendislik, BT veya işletme okuyan öğrenciler için idealdir. Mühendislik öğrencileri, her iki ülkede de yeni köprüler ve yollar inşasını gözlemleyebilecekleri şantiyelere kolayca erişebilirler. İşletme bölümleri için, derece programlarını tamamlarken gerçek dünya deneyimi kazanabilecekleri yakınlarda bulunan çok uluslu şirketler vardır.

Kosova Amerikan Üniversitesi akademik kalitesini daha yeni geliştirmeye başlıyor. Çoğu kurs şu anda İngilizce olarak verilmektedir, bu da anadili İngilizce olmayanların derslere kaydolmasını ve çalışmaları için transkript almasını zorlaştırmaktadır. Ayrıca, İngilizce dersleri vermeye hak kazanan sadece birkaç öğretim üyesi vardır. Bu, Kosova Amerikan Üniversitesi’ne kayıt yaptırmayı, iyi İngilizce yeterlilik standartlarına sahip ülkelerde yaşayanlarla sınırlar. Ayrıca anadili İngilizce olmayan öğrencilerin akademik notlarının hesaplanmasına yönelik bir sistem bulunmamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, harçlar 3000 euro civarındadır ve bütçeleri hiç bir şekilde zorlamaz.Aileler ve öğrenciler bu fiyatları ödemekte asla zorluk çekmezler. Ayrıca yurt ve evleri son derece uygun fiyatlıdır.

Evet, var. Uzaktan eğitim, çalışanlar veya düzenli olarak okula gitme imkanı olmayanlar için en büyük fırsattır. Uzaktan eğitim sayesinde akademik eğitiminize geleceğinizden vazgeçmeden devam edebilirsiniz.

Kosova Amerikan Üniversitesi, hem Kosova’daki hem de Sırbistan’daki etnik gruplara fayda sağlayabilecek gelecek vaat eden bir yüksek öğrenim tesisidir. Ancak, bir yüksek öğrenim kurumu olarak tam potansiyele ulaşmadan önce çeşitli zorluklarla karşı karşıyadır. Bu hedefe ulaşmak için üniversitenin İngilizce dil becerilerini geliştirmesi, İngilizce konuşamayan öğrenciler için etkili bir notlandırma sistemi geliştirmesi ve akredite akademik eğitmen sayısını artırması gerekmektedir.

 

Tercih Sebepleri

Kosova Amerikan ÜniversitesiKosova Amerikan Üniversitesi
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!