kosova işletme ve teknoloji üniversitesi

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi

Kosova İşletme ve Teknoloji Üniversitesi Eğitimi

Priştine, bağımsız Kosova devletinin başkentidir. 1990’lar ve 2000’ler boyunca, Priştine Kosova’nın her yerinden üniversite öğrencilerinin akını gördü; bu eğilim, Kosova’nın 2008’de Sırbistan’dan bağımsızlığını ilan etmesinden sonra da devam etti. Öğrenci akını, Priştine’yi restoranlar, kulüpler ve internet kafelerle dolu hareketli bir şehir merkezine dönüştürdü. Merkezi konumu ve yüksek yaşam standardı nedeniyle birçok uluslararası kuruluşun Priştine’de ofisleri bulunmaktadır.

KUBT, Kosova’daki mevcut ve gelecekteki öğrencilere kaliteli eğitim vermek amacıyla 2008 yılında kurulmuştur. Şu anda işletme, bilgisayar bilimi, mühendislik, mimarlık ve diğer birçok alanda derece alan 3.500 lisans ve lisansüstü öğrencisi bulunmaktadır. KUB ST ayrıca fakülte düzeyinde öğretmenler için bir okul işletiyor ve eğitimle ilgilenenler için bir dizi başka program sunuyor.

Kosova İşletme ve Teknoloji Üniversitesi Kampüs İmkanları

Kampüs Olanakları
Her Bölüme Özel Uygulama Laboratuvarları (90+)
Kütüphane
Klinik
Data Veri Kontrol Merkezi
Konferans Salonu
Kantin

KUBT’nin kampüsü, Priştine’nin kalbinde, 100 dönümden fazla bir alanda yer almaktadır. Kampüsteki tesisler arasında restoranlar, bir fitness merkezi, kütüphaneler, sosyal etkinlikler, bir oditoryum ve daha fazlası bulunmaktadır. Üniversitenin ayrıca kendi matbaası, kuyumculuk makinesi ve tekstil üretim makineleri bulunmaktadır. Kampüsteki tüm ekipmanlar üniversiteye aittir ve hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri tarafından kullanılabilir.

KUBT, hem toplu hem de özel ulaşım sistemlerine oldukça erişilebilir. Ayrıca Eğitim ve Kültür Bakanlığı, parlamento binası ve cumhurbaşkanının konutu da dahil olmak üzere birçok hükümet binasına yakındır. Bu önemli noktaların yanı sıra KUBT, bankalar, borsalar ve sigorta şirketleri gibi birçok önemli işletmeye de yakındır. Bu erişilebilirlik, sizi ilgilendiren herhangi bir konu için eğitmen veya kaynak bulmayı kolaylaştırır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kosova, düşük suç oranları ve mutlu insanlarla barışçıl bir ülkedir. Ulaşım açısından, vatandaşların kullanması için ucuz toplu taşıma araçları mevcuttur.

Kosova’da yaşam oldukça ucuzdur. Bu nedenle öğrenciler için de üniversite eğitimi için cazip olan ülkeler arasında yer alır. Alanında en iyi olan hocaların bulunduğu İşletme ve Teknoloji Üniversitesinde kaliteli eğitim alabilirsiniz. Aynı zamanda harç ücretleri oldukça uygun fiyatlıdır. Harçlar 3000 euro civarındadır ve bütçeleri hiç bir şekilde zorlamaz.

Modern tesislerine, erişilebilir sınıflarına ve modern altyapısına ek olarak, KUBT, Priştine’de bulunduğundan, Kosova ihtilafından asgari düzeyde kesinti ile karşı karşıyadır. Bu, 1998-1999 ve 2008-2009 yıllarında Sırplarla yaşanan çatışmalar sırasında güvenlik endişeleri nedeniyle taşınmak zorunda kalan Kosova’daki diğer üniversitelerin çoğundan farklı. Ancak, Sırbistan ile yaşanan çatışmalar nedeniyle yıllar sonra Kosova şehirlerine geri taşınan üniversiteler de var.

Kosova’da lider bir eğitim kurumu olarak KUBT, öğrencilerine Kosova ihtilafından kaynaklanan kesintileri en aza indiren birinci sınıf bir öğrenme ortamı sağlar. Modern tesisleri, iyi ulaşım bağlantıları ve uygun hükümet ilişkileri nedeniyle hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri için erişilebilir durumdadır. Öğrenciler, KUBT’nin kampüs içi okullarında hem yayınlanmış materyaller hem de yüz yüze görüşmeler yoluyla eğitmenlere kolayca erişebilir. Şu anda, KUB TO, Kosova’nın mevcut veya gelecekteki vatandaşlarının üniversite diploması almaları için en iyi yollardan biri olmaya devam ediyor.

 

 

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!