Priştine Universium Üniversitesi Türkçe Eğitim

Priştine Universium Üniversitesi Eğitim

Kosova’da eğitim almak isteyenler ilk tercih olarak Priştine Universium Üniversitesi Eğitim tercih edilmektedir. Çünkü bu üniversitede bir eğitim verilmektedir. Priştine şehrinde yer alan bu üniversite yüksek standartlarda kaliteli bir eğitim vermektedir. Ayrıca herhangi bir taban puan ya da not ortalaması şartı aranmamaktadır. Öğrenciler bu üniversitede sınavsız bir şekilde kayıt yaptırabilirler. Türkiye’de veya yurt dışında herhangi bir sınav girmelerine gerek yoktur. Priştine Üniversitesi’nde destekli lisans bölümleri hukuk, inşaat mühendisliği ve Mimarlık ’tır. Hukuk 1800 Euro, inşaat mühendisliği 2500 Euro, Mimarlık 2500 Euro’dur. Eğitim yıllık harç ücretleri son derece uygundur. Aile bütçesini sarsacak kadar yüksek değildir.

Ön Lisans Mezunuyum Diye Üzülme

Priştine Universium Üniversitesi Eğitim avantajı ile hukuk inşaat mühendisliği ve Mimarlık alanlarında geçiş yapmak da mümkündür. Hukuk için 2000 Euro, inşaat mühendisliği ve Mimarlık için 2500 Euro karşılığında dikey geçiş yaparak okulunuzu 2 yılda bitirme şansına sahip olabilirsiniz. Ön lisans mezunları Adalet bölümünden, Polis Meslek Yüksek Okulundan üniversiteye dikey geçiş yapabilmektedirler. Aynı zamanda kamu yönetimi bölümü ve polis akademisinden de fark derslerini alarak hukuk eğitimini tamamlayabilirler. Priştine Üniversitesi İnşaat mühendisliğinde de geçiş imkânı tanımaktadır. İnşaat, Teknolojisi, inşaat teknikerliği, yapı denetimi, yapı teknolojisi, yapı denetim yardımcılığı, Yapı geoteknik, demiryolu inşaatı ve işletmeciliği, Ulaştırma, hazır beton teknolojisi, beton teknolojisi, Ulaştırma ve Otomotiv, karayolu ulaşımı ve trafik, raylı sistemler, yol teknolojisi, Ulaştırma ve trafik hizmetleri gibi bölümlerden inşaat mühendisliğine dikey geçiş yapabilmek mümkündür. İster lise mezunu olduğun ister ön lisans mezunu olduğunuz programdan kendi alanınızla doğru orantılı bölümlerde lisans diplomasına sahip olabilirsiniz. Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınan Priştine Üniversitesi i öğrencilerini uygulama ağırlıklı eğitimlerle geleceğe hazırlanmaktadır. Aynı zamanda ön lisans mezunlarına da sene kaybı yaşamadan lisans diploması almalarında öncü olmaktadır. Mimarlık bölümü için de lisans tamamlama mümkündür. İç mimarlık, iç mimarlık, çevre tasarımı, mimari restorasyon, Mimari teknoloji, İnşaat şehir bölge planlama, İnşaat Teknolojisi, inşaat teknikerliği, mermercilik, mermer teknolojisi, mimari dekoratif sanatlar, restorasyon ve konservasyon, restorasyon yapı ressamlığı, bina koruma ve yenileme, dekor tasarımı, doğal yapı taşları teknolojisi, doğal taş dekorasyonu, duvar süsleme sanatları, eser koruma iç mekan koruma ve yenileme, iç mekan tasarımı ön lisans programlarında lisans tamamlama yaptırmak mümkündür. Yükseköğretim kurumu tarafından denklik alınabilen bu üniversiteden mezun olanlar Türkiye’de mezun oldukları alanda çalışabilme hakkına sahiptirler. Priştine Universium Üniversitesi Eğitim ekonomik yıllık harç ücretleri sayesinde öğrencilerin okuyabilmesi ne olanak tanımaktadır. Diğer Yurtdışı Eğitim ile ilgili ülke seçenekleri incelendiğinde en uygun rakamlara eğitim ve alınabilecek ülke olduğu görülecektir.

Yaşam koşulları açısından da son derece uygun fiyatlara sahiptir. Bu da öğrencilerin rahat etmesini sağlamakta, aile bütçesini sarsma maktadır. Eurostar Yurtdışı eğitim aracılığı ile siz de lisans tamamlayabilir; hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Puanla
[Total: 3 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!