Kosova Universum Üniversitesi

Kosova Cumhuriyeti’nin üniversiteleri arasında, ülkedeki ilk araştırma merkezine sahip olan üniversitesi olarak ön plana çıkmakta olan Universum Üniversitesisaygın ve prestijli üniversitelerden biridir. Kosova Cumhuriyeti’ndeki Universum Üniversitesi’nde eğitim alınabilecek birçok güzide bölüm bulunmaktadır. Öğrencilerbu bölümlerde kaliteli ve sıkı bir eğitim almaktadırlar. Eğitimlerin yanı sıra aynı zamanda seçkin ve saygın eğitimci kadrosu ile de uluslararası alanda da göz doldurmaktadır. Üniversite bünyesinde birçok sınıf, derslik, laboratuar ve araştırma yapılan alanlar bulunmaktadır.

Öğrencilerin istedikleri tüm dokümanlara ve bilgilere üniversite bünyesindeki kütüphanelerden ulaşabilmektedirler. Sadece Universum Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler için değil aynı zamanda KosovaCumhuriyeti içerisinde bulunan diğer seçkin üniversitelerin ortaklaşa uyguladıkları bir organizasyon bulunmaktadır. Üniversiteler arası durumu iyi olmayan öğrenciler için burslar ayarlanmakta, o öğrencilerin okul, yurt ve barınma ihtiyaçları karşılanmaktadır. Aynı zamanda sağlık ihtiyaçları için de gereken tüm işlemlergerçekleştirilmektedir.

Kosova Universum Üniversitesi Sosyal Alanlar

Üniversite bünyesinde birçok sosyal etkinlik de gerçekleştirilmektedir. Ülkeye dışarıdan okumaya gelen öğrencilerin kendilerini yabancı hissetmemeleri ve okulahemen ayak uydurabilmelerinin sağlanabilmesi için gerekli tüm etkinlikler düzenlenmektedir. Sosyalkültürelspor gibi alanlarda öğrencilerin kaynaşabilmesi ve sosyal bireyler yetiştirilmesi için gereken önem verilmektedir. Araştırma merkezi olma özelliği taşıyan kurum öğrencilere uluslararası eğitim imkânı sunmaktadır.

Kültürel etkinlikler ve seminerler ile öğrencilerin sosyal açıdan kendilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır. Farklı alternatifler sunarak eğitim sırasında öğrencilerinkendilerini geliştirmelerini ve deneyimli olmaları için gerekli donanıma sahip olmaları için çalışmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!