Kosova Üniversitesi Doktora

Kosova Üniversitesi Doktora

Lisans, yüksek lisans bitti ve doktora eğitimine devam etme kararı aldıysanız yurtdışı en doğru seçenek olacaktır. Doktora ne yüksek akademik eğitimdir. Üniversitelerin tezli yüksek lisans bölümünden mezun olan kişiler doktora programına dahil olabilmektedirler. PHD yani doktora programları yurtdışında gidilecek ülkeye ya da üniversiteye göre değişebilir. Kosova Balkanların 2008 yılında özerkliğini almış bir ülkesidir. Eğitimler burada Avrupa standartlarındadır. Avrupa Birliği tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle eğitim kalitesi açısından da oldukça iyi seviyelere hızlıca yükselmişlerdir. Kosova’nın Türkiye’ye yakınlığı son derece önemli bir seçim kriteridir. Uçakla ortalama 80 dakikada ülkeye ulaşım sağlanabilmektedir. Hayaliniz akademik kariyer ise Kosova mesafelerin kısalığı sebebiyle de doğru bir seçim olacaktır.

Yurtdışı Doktora Eğitimi

Doktora eğitimi öğrencinin mezun olduğu lisans ve yüksek lisans eğitimi ile doğru orantılı olmalıdır. Farklı bir bölümde eğitim almak mümkün değildir. Yurtdışında doktora için en önemli konu PHD Supervisor bulmaktır. Uygun doktora hocası bulunması son derece önemlidir. Eğer uygun doktora hocası bulunmazsa eğitim alabilmek mümkün değildir. Doktora hocasını bulmak mümkündür ancak hoca ile ilgili iyi bir araştırma da yapmak gerekmektedir. Kosova üniversitesi doktora konusunda öğrencilere yardımcı olmaktadır. İngilizce olarak doktora programlarından faydalanmak mümkündür. Konunuzu belirledikten sonra sizinle ilgilenecek süpervizörden araştırma teklifi için onay almak gerekmektedir. Doktora programları 3-5 yıl arasında bir süreç alacaktır. Maliyeti lisans ve yüksek lisansa göre daha yüksektir.

Son yıllarda Kosova üniversitesi doktora eğitimi talep eden öğrenci sayısında artış yaşanmaktadır. Eğitimlerine akademik düzeyde devam etmek isteyen, ilgilendikleri alanda araştırmalar yapmak isteyen öğrenciler doktora programlarına ağırlık vermektedirler. Tüm yurtdışı üniversite seçenekleri değerlendirildiğinde öğrencilerimiz Kosova’da çok daha uygun ücretlere eğitim alabilmektedirler. Ayrıca üniversitede kalma şansı açısından da Kosova önemli bir ülkedir. İngilizce, Sırpça gibi birçok dilde eğitim mümkündür. Burada ki eğitimler YÖK tarafından tanınmaktadır. YÖK gerekli incelemeleri yaptıktan sonra doktora mezunlarına denklik imkanı tanımaktadır. Kosova yaşam masrafları açısından da öğrenciyi zorlamamaktadır. Konaklama, yeme-içme gibi standart masraflar aylık 500 Euro’yu geçmemektedir. Hayallerinize ulaşmak ve eğitiminizi akademik platforma taşımak için yapmanız gereken tek şey Kosova üniversitelerini tercih etmek olacaktır. Kültürel ve tarihsel yakınlığımız sebebiyle kardeş ülke olduğumuz için eğitim alan doktora öğrencileri burada yabancılık çekmemektedirler.

Kosova üniversitesi doktora için başvurular Eurostar Yurtdışı Eğitim aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Entelektüel birikiminizi doktora ile taçlandırmak istiyorsanız Kosova’da eğitim almak için bizlerle hemen iletişime geçmelisiniz. Doktora başvurusunda bulunan öğrencinin lisans ve yüksek lisans not ortalaması önemlidir. Başvuru süresinde bu ortalama öğrencilerin önünde birçok ülkede engeldir. Ancak Kosova üniversiteleri ortalamalar konusunda diğer ülkelere oranla daha esnek bir tutum içerisindedir. Kosova’da yepyeni bir hayata başlamak, akademik kariyerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız lisans ve yüksek lisans diplomanız ile bize başvurun.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!