Kosova’da Eğitim Türkçe Eğitim

Kosova’da Eğitim İngilizce Eğitim

Kosova’da Eğitim

Yurtdışında eğitim almak isteyen Türk öğrenciler Balkan üniversitelerini tercih etmektedirler. Hem kültürel ve tarihsel birlikteliğimiz sebebiyle Balkanlar öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından tercih edilme sebebi olmaktadır. Balkan ülkeleri arasında yer alan Kosova %95 Müslüman nüfusa sahip bir ülkedir.. Hayallerinize doğru yola çıkabileceğiniz bu güzel ülkede lisans eğitiminizi tamamlayacaksınız.

Kosova üniversiteleri YÖK tarafından tanınan üniversitelerdir. Mezun olan öğrenciler denklik başvurusu yapabileceklerdir. Kosova’da dilediğiniz her alanda eğitim alma fırsatına sahipsiniz. İngilizce, Arnavutça, Sırpça dillerinde eğitim verilmektedir. 2008 yılında özerkliğini kazanan ülke nüfusunun %1,1’i Türklerden oluşmaktadır. Bunların bir kısmı öğrenci bir kısmı ise çalışmak için giderek ülkeye yerleşen nüfustur. Bir kısmı da Osmanlı zamanından beri nesillerdir burada yaşamını sürdürmektedir. Böylece öğrencilerimiz kendilerini yabancı hissetmedikleri bir ortamda eğitim almaktadırlar.

Kendi Dilinde Eğitim Fırsatı

Kosova’da eğitim kalite açısından da öğrencilerimize iyi bir lisans eğitimi alabilme olanağı sunmakta onları geleceğe hazırlamaktadır. Avrupa standartlarında bir öğrenim olanağı mevcuttur. Uluslararası staj olanakları da sizleri beklemektedir. Burada eğitim alan öğrenciler tüm alanlarda birçok uluslararası şirkette iş bulma imkanına da sahip olmaktadırlar. Sizlerde hayallerinize doğru yelken açın ve Kosova’da eğitim fırsatından faydalanın. Hem ekonomik fiyatlara lisans eğitimi alabilin hem de uygun yaşam koşulları sayesinde aylık harcamalarınız bütçenizi aşmasın. Kosova’da eğitim hukuk, inşaat ve mimarlık alanında sürdürülmekte ve yüzlerce öğrenciye sınavsız eğitim olanağı tanınmaktadır. İngilizce eğitim alan öğrenciler herhangi bir dil hazırlığına tabi tutulmadan hukuk, inşaat mühendisliği ve mimarlık alanlarında lisans eğitimi alabilirler. Ayrıca Türkiye’de ön lisans mezunu olan öğrenciler İngilizce destekli eğitimler sayesinde sene kaybetmeden 2 yıl daha okuyarak lisans tamamlama yapabilirler. Sınav ya da not ortalaması gibi bir şart aramayan üniversitelerde lise ya da ön lisans mezunu olmanız giriş için yeterlidir. Türkiye’de alınmış olan derslere muafiyet sağlanmaktadır. İnşaat teknikerliği, Mimari Restorasyon, Adalet gibi birçok farklı alandan mezun olan herkese Priştine Universium Üniversitesi kapılarını açmaktadır. Bu üniversitemize kayıt işlemleri Eurostar Yurtdışı Eğitim tarafından gerçekleştirilmektedir. Profesyonel eğitim kadrosu ve yılların tecrübesi ile Eurostar İngilizce eğitimlere Türkiye’den giden öğrencileri yerleştirmektedirler.

Eğitim insanın hayatını daha yüksek standartlara taşıyan son derece önemli bir mihenk taşıdır. Daha iyi bir kariyer daha iyi bir yaşam sunar. Zorluklara karşı ayakta durabilme dayanıklılığınızı arttırır. Bu sebeple kaliteli bir üniversite eğitiminin önemi oldukça büyüktür. Lise ya da ön lisans diplomanızla Eurostar Yurtdışı Eğitime gelin siz de kariyerinize ilk adımlarınızı bizlerle birlikte atın. Hep yapmak istediğiniz meslek üzerine eğitiminizi tamamlayın. Çünkü sevdiği işi yapan kişi hayatı boyunca çalışmamış gibi huzurlu hisseder.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!