Kosova Üniversitelerinde Denklik, Kosova, Türkiye'de ki öğrencilerin son dönemde en çok tercih ettiği okullara sahiptir. Kosova'da birçok üniversite yer...

Kosova Üniversitelerinde Denklik

Kosova, Türkiye’de ki öğrencilerin son dönemde en çok tercih ettiği okullara sahiptir. Kosova’da birçok üniversite yer almaktadır. Eğitim kalitesi son derece önem verilmektedir. Avrupa standartlarında bir eğitime sahip olan Kosova’da öğrenciler birçok avantaka sahiptirler. Teknolojik imkanlar, kütüphane ve laboratuvar olanakları mevcuttur.

 

Öğrenciler hem teorik hem de uygulamalı olarak birçok farklı bilgiyi edinerek donanımlı bir şekilde mezun olmakta ve ülkemize bu şekilde gelmektedirler. Böylece iş hayatında sektörel anlamda çok daha avantajlı bir konumda olmaktadırlar. Ayrıca Uluslararası bir eğitim almış olmanın verdiği prestij ile birçok uluslararası firmada staj ya da iş olanakları bulmaktadırlar. Bu nedenle son yıllarda yurt dışında eğitim tüm öğrencilerin tercih ettiği bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Denklik Dilekçesi Nedir?

Kosova üniversitelerinin Yükseköğretim Kurumu tarafından tanınıyor olması bu üniversiteleri yine cazip hale getiren en önemli etmenlerden biridir. Öğrenciler Kosova’da herhangi bir üniversitede eğitim almaya karar verdiklerinde yükseköğretim kuruluna bir dilekçe yazarak bu üniversitenin Türkiye tarafından tanınıp tanımadığını öğrenebilirler. Siz de aynı şekilde dilekçe vererek gideceğiniz okulun tanınırlığını sorgulatabilirsiniz.

Bu belgenin nasıl alınacağı ile ilgili bizlerden yardım alabilirsiniz. Üniversite başvurusu gerçekleştirmek üzere EuroStar Yurtdışı Eğitim’e geldiğinizde YÖK dilekçesini birlikte oluşturabiliriz. EuroStar Yurtdışı Eğitim yok tarafından tanınan üniversiteler ile işbirliği içerisindedir ve öğrencilerimizi sadece bu üniversitelere yerleştirmekteyiz. Sizlerde lise veya ön lisans mezunu olarak bizlere başvurabilir Kosova’da yer alan bu üniversitelere kayıt yaptırabilirsiniz.

Kosova Balkanlarda hem ortak bir kültüre ve tarihe sahip olduğumuz bir ülke olması hem de yaşam koşullarının son derece ekonomik olması nedeniyle de tercih edilmektedir. Öğrenciler hem yurt dışında eğitim alabilmenin getirdiği avantajlardan faydalanır; hem de son derece ekonomik fiyatlara lisans eğitimlerini tamamlayabilirler. Ayrıca Kosova’da eğitim olan öğrenciler KYK bursundan da faydalanabilirler. Kosova üniversitelerinde eğitim alan öğrenciler askerlik tecili de yaptırabilirler. Kosova üniversiteleri denklik açısından da herhangi bir zorluk bulunmamaktadır. öğrenciler okullarını bitirdikten sonra Türkiye’ye gelerek Yükseköğretim Kurumunun o dönem ki yönetmeliğine uygun olarak başvurularını yapıp diplomalarını Türkiye’de kullanabilecekleri şekilde denklik alabilirler.

Kosova üniversiteleri denklik veren üniversitelerde siz de yerinizi ayırtın. Sene kaybı yaşamadan üniversite sürecini tamamlayın. Kaliteli eğitim alarak yurtdışında okumanın size sunacağı uluslararası iş fırsatlarından yararlanma şansına sahip olun. Kosova üniversiteleri denklik verilen İngilizce destekli üniversiteler sayesinde dil öğrenmek zorunda kalmadan direk 1. Sınıftan lisans eğitiminize başlama şansına sahip olun. Ön lisans öğrencileri bu ülkede 3. Sınıftan eğitimlerine devam edebilmektedirler. Böylece sene kaybı yaşamadan mezun olup hemen iş hayatına atılabilirler. Hayallerinizi ertelemeyin. Hemen bize gelin dilediğiniz bölümde eğitim alma şansını yakalayın. Yurtdışı deneyimini birlikte yaşayalım. Profesyonel yurtdışı eğitim danışmanlarımız ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun seçimleri sizlere sunmakta; sizleri eğitim sürecinizde desteklemektedir.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!