Kosova Üniversiteleri Ücretleri

Kosova Üniversiteleri Ücretleri

Yurtdışı eğitim söz konusu olduğunda ücretler hem öğrencileri hem de aileleri oldukça endişelendiren eğitim bedelleri olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Birçok kişi yurtdışı eğitimin çok masrafı olduğunu düşünür. Aslında bu düşünce son derece yanlıştır. Tamamen bir önyargıdan ibarettir. Avrupa’da eğitimler baz alındığında Balkanlar son derece ekonomiktir. Balkanlarda eğitim alan öğrenciler düşük maliyetli harcamalarla üniversite öğrenimi görebilmektedirler. Kaliteli okullarda uygun fiyatlı eğitimler öğrencilerimizi beklemektedir. Balkanlarda eğitim denince akla son yıllarda Kosova gelmektedir. Kosova 2008 yılında bağımsızlığını kazanmıştır üniversiteleri Avrupa Birliği tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle eğitim kalitesi Avrupa standartlarındadır. Üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır.

Uygun Ücretler

Öğrenciler mezun olduklarında Türkiye’de denklik başvurusu yapabilmektedirler. Eğer hayatta okumak İstediğiniz bir dedi varsa ve sınavsız bir şekilde yurtdışında eğitim almak istiyor Kosova en doğru seçim olacaktır. Ülkede dilediğiniz alanda lisans eğitimi alabilirsiniz. Hatta eğer Türkiye’de bir ön lisans mezunu iseniz kendi alanınızla paralel konularda lisans tamamlama da yapabilirsiniz. Bunların dışında yine yüksek lisans ve doktora yapabilme olanağı da Kosova’da sizleri beklemektedir. Yurtdışı eğitim masraflıdır tabusunu yıkmalı ve eğitiminle ilgili hızlıca harekete geçmelisin. Lise mezunu isen ve üniversite eğitimi almak istiyorsan sağlıktan mühendisliğe dilediğin bölüme koşulsuz kayıt yaptırabilirsin. Herhangi bir taban puan ya da tavan puan kesinlikle gerekmemektedir. Lise not ortalaması ya da lise de alınan dersler de bir engel taşımamaktadır. Meslek yüksekokulu mezunları da ön lisans diplomaları ile başvuru yapabilmektedirler. Kosova üniversiteleri Ücretleri sizi endişelendirmesin. Oldukça da ekonomiktir. Hukuk eğitimleri 1800 Euro; İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümleri ise 2500 Euro’dur.

Kosova üniversiteleri Ücretleri bölüme göre değişmektedir. Ancak bölüm ücretleri hiçbir üniversitede yüksek değildir. Öğrencilerimiz rahatlıkla sınavsız üniversite eğitimi almayı tercih edebilirler. Farklı kültürlerle bir arada eğitim almak size çok önemli tecrübeler katacaktır. Kendi başınıza farklı bir ülkede ayakta durabilme becerisi elde ettiğinizde sadece mesleki olarak değil hayatın her aşamasında başarıyı yakalayabilir hale gelebiliyorsunuz. Yıl kaybı yaşamadan, uzun hazırlık süreçleri yaşamadan Kosova üniversitelerinin sizlere sunmuş olduğu eğitim fırsatından yararlanın. Kosova üniversitelerinde eğitim alan öğrenciler yaşam maliyetlerinde de güçlük yaşamazlar. Öğrenciler aylık 500 Euro’ya geçimlerini sağlayabilmektedirler. Konaklama, faturalar ve yeme-içme buna dahildir.

Kosova Üniversitelerine Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

Kosova Üniversiteleri Türkiye temsilciliğini yapan Eurostar Yurtdışı Eğitimdir. Lise ya da ön lisans diplomanız ile başvurunuzu gerçekleştirmek üzere Eurostar ofislerimize gelerek direkt olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Profesyonel danışmanlarımızdan ülke, üniversite ve bölüm ile ilgili tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz. Geleceğe yapılan en değerli yatırım eğitimdir. Daha iyi bir gelecek daha yüksek yaşam standartları elde etmek istiyorsan bugünden doğru adımları atman gerekir. Eurostar’a gel ilk adımı birlikte atalım.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!