Kosova Üniversiteleri Kayıt

Kosova Üniversiteleri Kayıt

Kosova, Balkanlarda yer almaktadır. Hepimizin yakından tanıdığı bu kardeş ülkemiz bizlere hiç yabancı değildir. Osmanlı izlerini hala üzerinde taşıyan ülke ile bugün hala çok yakın ilişkilerimiz mevcuttur. Kosovalı birçok vatandaşımız ülkemizde yaşamaktadır. Öğrenim görmektedir. Kosova nüfusunun %1,1’i de Türklerden oluşmaktadır. Biz hala bir elmanın iki yarısı olmayı sürdürmekteyiz. Kosova’nın Balkan ülkesi olarak diğer bir özelliği de %95’inin Müslümanlardan oluşmasıdır. Kosova verdiği çetin mücadelenin sonrasında 2008 yılında Sırplardan özerkliğini kazanmış bir ülke olarak adını tarih sayfalarına yazdırmıştır.

Kosova öğrenciler için en okunabilir ülkedir. Sadece Türkiye’den değil uluslararası birçok farklı ülkeden öğrenciler burada eğitim almayı tercih etmektedirler. Kosova’da eğitim Avrupa Birliği tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle kaliteli ve güncel bir sistem mevcuttur. Her fakültede kendisine has uygulama gerektiren konularda gerekli teçhizat bulunmaktadır. Teknoloji de en yeni cihazlar okullarda yer almaktadır. Sağlık alanlarında eğitim gören öğrencilerinde kendilerini geliştirecekleri laboratuvarlar burada yer almaktadır. Hayalinizde ki eğitim için siz de Kosova Üniversiteleri Kayıt işlemini hemen gerçekleştirin. Gelecekte hayal ettiğiniz mesleğe sahip olabilmek için kardeş ülkemizin üniversite sıralarında ki yerinizi şimdiden ayırtın. Değişime ayak uydurun. Birbirinden başarılı ve alanında uzman akademisyenlerden eğitim almanın avantajını yaşayın.

Kosova üniversiteleri Türkiye’de YÖK tarafından da tanınmaktadır. Burada eğitim alan öğrenciler ülkemizde çalışabilme hakkını kazanabilirler. İstanbul’dan yaklaşık 80 dakikalık uçuş mesafesinde olan Kosova’da eğitim alırken ailenizden çok uzağa gitmeyin. Sanki Türkiye’nin bir şehrindeymiş gibi kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ülkedir Kosova. Tüm bölümlerde eğitim alma şansına sahip olduğunuz Kosova üniversiteler size özgür bir meslek seçimi sağlamaktadır. Hukuk, Mimarlık, İnşaat, Tıp, Diş Hekimliği, Bilgisayar Mühendisliği, Psikoloji ve daha birçok farklı bölümde okuma fırsatı sizi bekliyor.  Hukuk, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği bölümlerine lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Herhangi bir giriş sınav şartı bulunmamaktadır. Bu priştine universium üniversitesinde bölüm ücretleri de oldukça ekonomiktir. Öğrenciler Hukuk fakültesinde 1800 Euro, Mimarlık ve İnşaat Fakültelerinde ise 2000 Euro yıllık eğitim ücreti ödemektedirler. Böylece aile bütçelerini de zorlamadan eğitim almış olurlar. Siz de hem ekonomik koşullarda eğitim almak hem de hayalini kurduğunuz diploma ile uluslararası bir kariyer yapmak istiyorsanız Kosova üniversiteleri tam size göre.

Kayıt Nasıl Yaptırabilirim?

Kosova üniversiteleri Kayıt işlemlerini yapabilmek için Eurostar Yurtdışı eğitimi hemen arayın. Eğitimlerle ilgili merak ettiğiniz tüm soruları alanında uzman eğitim danışmanlarımıza sorarak daha detaylı bilgiler alın. Eurostar Yurtdışı eğitimin sizden isteyeceği evrakları hazırlayarak kayıt işlemlerini başlatın. Sınav stresi yaşamadan üniversiteli olmanın avantajını hissedin. Kendi geleceğinize yatırım yapmak şimdi sizin elinizde. Bir telefon ile tüm süreci başlatabilirsiniz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!