Kosova Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği

Kosova Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği

Dünyanın bilinen ilk mühendislik dalında eğitim almak isteyenler için Balkanlar’da yer alan Kosova önemli bir tercih imkanı tanımaktadır. Burada yer alan üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Yani mezun olan öğrenciler Türkiye’den denklik alabilmektedirler. Mühendislik uygulama ağırlıklı bir bölümdür. Kosova priştine üniversium üniversitesi öğrencilere bu konuda en son teknolojiyi barındıran atölye çalışmaları olanağı tanımaktadır. Kosova ortalama 1.816 bin nüfusa sahip ülkedir. Bu nüfusun 18.711’i Türktür. Bu nüfusun %95’sı Müslümandır. 5 asırdan daha fazla bir süre ile Kosova Osmanlı egemenliğinde kalmıştır. O zamandan bu zamana kültürel benzerlikler hala kendini korumaktadır. Bu sebeple öğrencilerimize kapılarını açan ülke misafirperver bir yaklaşım sergilemektedir. Kosova’nın başkenti Priştine’dir. Bu üniversitemizde inşaat mühendisliği bölümü yer almakta ve en çok tercih edilen bölüm olma özelliğini korumaktadır.

Priştine Universium üniversitesi Kosova Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği alanında Avrupa standartlarında eğitim olanağı sağlamaktadır. Öğrenciler lise diplomaları ile bu üniversitemize başvuruda bulunabilmektedirler.

Kosova İnşaat Mühendisliği Öğrencisi Olmak

Işık hayat verir. Dünyanın tüm renkleri onunla bir anlam kazanır. İnsanlık tarihi bilginin ışığı ile yazılır. Geçmişten günümüze Kosova bu ışığa sahip uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Dinamik yapısı, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile Kosova öğrencilerimize güzel bir yurtdışı deneyimi sağlamaktadır. Priştine ise başkent olarak pek çok etkinliğin de merkezi konumundadır. Öğrenciler bu etkinliklerden keyif alacaklar ve sosyalleşme fırsatı da elde edeceklerdir. Çağdaş, yenilikçi ve kaliteli eğitim sunan fakülteleri ile öğrencilere eğitim fırsatı sunmaktadır. Kosova üniversiteleri uygulama merkezleri ile evrensel bilgi üretimine katkıda bulunmaktadır.  Ekonomik yıllık harç ücretleri de öğrencilerin bütçesini sarsmadan eğitim almalarını sağlamaktadır. Öğrenciler açısından yaşam maliyetleri de oldukça önemlidir. Burada yaşayan öğrencinin aylık masrafı ortalama 500 Euro’dur. Bu rakama rahatlıkla geçimlerini sağlayabilirler. Kosova Avrupa’nın en fakir ülkesidir. Öğrenciler geçinme konusunda zorlanmayacaktır. Kosova Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği alanında lisans tamamlama şansı da tanımaktadır. İnşaat, İnşaat Teknolojisi, Yapı Denetimi, Yapı Teknolojisi, Demiryolu inşaatı ve işletmeciliği, Beton teknolojisi, Hazır Beton teknolojisi, Raylı Sistemler yol teknolojisi, Yapı Denetimi, Ulaştırma ve Trafik hizmetleri, Karayolu ulaşımı ve trafik, İstihkam ve Ulaştırma, Ulaştırma ve Otomotiv, Yapı Geoteknik gibi birçok bölümden tamamlama fırsatı sunulmaktadır. Öğrenciler 3. Sınıftan başlayarak 2 yılda eğitimlerini tamamlayabileceklerdir.

Kosova Üniversiteleri İnşaat Mühendisliği bölümüne lisans ya da lisans tamamlama öğrencisi olarak katılabilmek için direkt Eurostar Yurtdışı Eğitime ulaşabilir. Sizden istenen evrakları kısa sürede hazırlayarak bu bölümün öğrencileri arasında ki yerinizi alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizlere ulaşmak ve bu bölümde Kosova’da eğitim almak istediğinizi söylemektir.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!