Kosova Üniversiteleri Geçiş

Kosova Üniversiteleri Geçiş

Türkiye üniversitelerinde Kosova’da ki üniversitelere geçiş yapmak isteyen birçok öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrenciler Türkiye’de almış oldukları eğitimin devamı olarak Kosova’da ki üniversitelerde öğrenim göre bilmektedirler. Burada almış oldukları krediler üniversiteler tarafından sayılmaktadır. Öğrenciler kaldıkları yerden eğitimlerine devam edebilmektedirler.

Kosova Üniversiteleri Geçiş Avantajları

Yurt dışında eğitimi deneyimlemek; kendi ayakları üzerinde durmak isteyen; bütçesi de bu noktada çok yüksek olmayan öğrenciler kaliteli eğitim veren Kosova üniversitelerinde okumayı tercih etmektedirler. Böylece aileler zorlanmadan bu süreci yönetebilirler. Öğrenciler tıpkı Kosova üniversitelerine geçiş yapabildikleri gibi Kosova üniversitelerinden de Türkiye ya da yurtdışında ki herhangi başka bir ülkeye geçiş yapabilmektedirler. Bu da öğrencilerimiz için son derece önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Balkanların %95’i Müslüman olan bu ülkesinde Kültür şoku yaşamadan okuyabilmek dediler yıllık harç ücretlerinin uygunluğu da öğrencilerin hayallerinizdeki bölümü yurt dışında okumalarında önemli bir faktördür. Uluslararası üniversitelerin yıllık harç ücretlerinin çok altında rakamlara üniversite eğitimi almak mümkündür. Sadece Türkiye’den değil başka ülkelerden de geçiş sağlanabilmektedir.

Kosova üniversitelerine ön lisans mezunları da geçiş sağlayabilmektedirler. Ülkemizde birçok ön lisans programı bulunmamaktadır. Bu programı bitiren öğrenciler kendi alanlarıyla ilgili lisans bölümlerinde direkt 3. sınıftan başlayarak eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Kosova üniversiteleri herhangi bir dikey geçiş sınavı ya da üniversite giriş sınavı talep etmemektedir. Ayrıca herhangi bir not ortalaması da istenmemektedir. Dolayısıyla tüm öğrenciler burada rahatlıkla eğitimlerini tamamlayan bilmektedirler.

Yurt dışında eğitim hem işverenler hem de öğrenci için oldukça büyük önem teşkil etmektedir. yurt dışında eğitim alan öğrenciler farklı kültürlerle bir arada yaşamayı çalışmayı öğrenmektedirler. Bu da öğrencilerin bir konuya birçok farklı açıdan bakabilmelerini sağlamaktadır. Uluslararası ve ulusal firmalar yurt dışında eğitim alan öğrencilere iş verme noktasında öncelik sağlamaktadırlar. Ayrıca yurt dışında eğitim alıp yabancı dil öğrenen öğrenciler de önemli avantajlar elde etmektedirler. Fakat hukuk, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği gibi bölümlerde İngilizce eğitim alabilirsiniz. Kosova halkının yüzde 1.1’ i Türklerden oluşmaktadır. Bu nedenle öğrenciler burada geçirdikleri süre verdi kendilerini yabancı hissetmemektedirler. Kosovalılar ortak tarih ve kültürümüz sebebiyle öğrencilerimize oldukça sıcak kanlı bir şekilde yaklaşmaktadırlar.

Ülke yaşam koşulları açısından da ekonomiktir. Konaklama yeme-içme masrafları minimum oranda ortalama 500 dolar olarak hesaplanabilir. Öğrencinin yaşam standartlarına bağlı olarak bu rakam değişebilir.

Kosova’da eğitim almak isteyen öğrenciler EuroStar Yurtdışı Eğitim ile yola çıkabilirler. EuroStar Yurtdışı Eğitim tecrübesiyle ile öğrencileri yönlendirmektedir. İster lise mezunu olun isterseniz ön lisans mezun olum diplomanızla birlikte bizlere başvurabilir; Kosova üniversiteleri geçiş fırsatına sahip olabilirsiniz. Sizde kendinizi Uluslararası bir lisans eğitimine açabilir; hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen bizlerle iletişim kurun ve birlikte Balkanların bu güzel şehrine doğru yola çıkalım.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!