Kosova Üniversiteleri Fiyatları

Kosova Üniversiteleri Fiyatları

Kosova Üniversiteleri Fiyatları

Yurtdışı eğitim sizi korkutmasın. Bir zamanlar herkes için lüks ve ayrıcalık gibi görünen bu eğitimler artık herkesin faydalanabileceği bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Balkanlarda Türk öğrencilerin eğitim almaya başlaması ile yurtdışı eğitime herkes dahil olabilmeye başladı. Balkanların en sevilen, kendimizi en yakın hissettiğimiz ülkelerinden biri olan Kosova’da öğrenciler çok uygun yıllık harç ücretleri karşılığında eğitim alabilmektedir. Bu şekilde tüm öğrenciler arasında bir eşitlik oluşmaktadır.

Oldukça uygun fiyatlara üniversite eğitimi alabilmektedirler. Bu şekilde herkes eğitim şansına sahip olmaktadır. Kosova eğitim kalitesi açısından Balkan ülkelerinde ki üniversiteler baz alındığında çok kısa zaman içerisinde çok büyük ilerlemeler kat etmiştir. 2008 yılında özerkliğini ilan ettikten sonra en köklü değişiklikleri ve çalışmaları eğitimi iyileştirme yönünde yapmış; AB desteğini almıştır. Hala da bu desteği almaya devam etmektedir. Üniversiteler öğrenci odaklı eğitim vermekte ve uygulamalı öğrenim içerikli ders sayısını maksimum da tutmaktadırlar. Böylece kendi alanında en iyi olacak öğrencileri yetiştirebilmektedirler.

Yurtdışı Eğitim Neden Önemlidir?

Her şeyden önce yurtdışında eğitim alan öğrenciler daha fazla sorumluluk alabilmektedirler. Kendi bütçelerini yönetebilmektedirler. Farklı kültürlerle bir arada yaşamayı ve hatta eğitim almayı öğrenebilmektedirler. Böylece değişime hızlı bir şekilde ayak uydurabilen bireyler haline gelmektedirler. Öğrenciler Kosova’da eğitim alırken hem diğer Balkan ülkelerini hem de Avrupa’yı gezme olanağına da sahip olabilirler. Birçok sosyal etkinliğe dahil olabilecekleri bu ülkede kendilerine farklı konularda deneyim kazandırabilirler. Üniversite kabul koşulları açısından herhangi bir şart aramayan üniversitelerde diledikleri bölümde eğitim alabilmektedirler.

Öğrenciler hayal ettikleri alan neyse o bölüme kayıt yaptırabilecekleridir. İşte Kosova’da ki üniversiteleri en cazip hale getiren uygulama budur. Öğrenci ister sayısal ister sözel bölüm olsun lisede ki alanına bakmadan dilediği bölümde okuyabilir. Ayrıca açıköğretim, imam hatip öğrencileri de diledikleri alanda kayıt olabilirler. Öğrencilere bu konuda eşit bir yaklaşım söz konusudur. Kosova’da ki diğer önemli konulardan biri Kosova Üniversiteleri Fiyatları yurtdışı eğitimler incelendiğinde uygun rakamlardır. Öğrenciler hukuk lisans eğitimini 1800 Euro’ya alabileceklerdir. Mimarlık ve İnşaat okumak isteyenler ise yıllık 2500 Euro’ya eğitim alabileceklerdir. Tüm bölümlerde fiyatlar bu rakamlarla yakındır. Öğrenciler bu ücretleri taksitle ödeyebilme olanağına sahiptirler. Hukuk eğitimi lisans tamamlama okuyacak öğrenciler ise 2000 Euro ödeyeceklerdir. İnşaat Mühendisliği ve mimarlıkta ise yine 2500 Euro olarak ödemeler gerçekleşeceklerdir. Böylece öğrenciler bütçeleri sarsılmadan eğitim alabileceklerdir. Hayalinizde ki eğitimi alabilmek için siz de harekete geçin ve Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçin. Profesyonel danışmanlarımızdan üniversite ve bölümler ile ilgili detaylı bilgi alabilir; kariyeriniz ile ilgili en doğru yönlendirmeleri yapabilecek profesyonellerimizden destek alabilirsiniz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!