Kosova Üniversiteleri Eczacılık

Kosova Üniversiteleri Eczacılık

Balkanların en çok sevilen ülkesi Kosova’da Eczacılık eğitimleri oldukça ucuzdur. Aileler ve öğrenciler bu nedenle eğitimde Kosova üniversitelerini tercih etmektedirler. Ayrıca üniversiteler YÖK tarafından da tanınmaktadırlar. Yani burada eğitim alan öğrenci Türkiye’de denklik alabilmektedir. Siz de bu şekilde hayallerinizi gerçekleştirebilir; geleceğin eczacıları arasında yerlerinizi alabilirsiniz. Hayatta en önemli şey gelecekte ne yapmak istediğinize doğru karar vermenizdir. Eğer hedef odaklı olursanız tüm evren sizi bu yolculukta destekleyecek ve karşınıza muhteşem fırsatlar çıkartacaktır. İhtiyacınız olan şey istek, inanç, sabır ve harekete geçmektir. Tabi cesarette son derece önemlidir. Eğer cesaretiniz olmazsa adım atacak gücü kendinizde bulamazsınız. Yurtdışı eğitim son derece zevklidir.

Yeni bir ülkede yepyeni bir yaşama başlarsınız. Farklı kültürleri tanırsınız. Hep derler ya tebdili mekânda hayır vardır. Yepyeni bir yaşam yepyeni bir bakış açısı sunar sizlere. Uluslararası bir eğitim, uluslararası iş fırsatlarını da beraberinde getirir. Edineceğiniz tecrübe ile Türkiye’nin kurumsal firmalarında kaliteli bir kariyer olanağı yaratabilirsiniz. Eczacılık öğrencisi olarak ülkemize ilaç sektörü adına büyük kazanımlar sağlayabilirsiniz. Kim bilir belki de eczane açarak insanların sağlığına kavuşmaları için ihtiyacı olan ilaçları onlara sağlayabilirsiniz.

Eczacılık Eğitimi İçin Şartlar Nelerdir?

Kosova Üniversiteleri Eczacılık bölümünde eğitim almak için herhangi bir sınava girmeniz gerekmemektedir. Ayrıca bir not ortalaması da talep edilmemektedir. Yıllık okul harç ücretleri de son derece uygundur. Bu şekilde öğrenciler bütçelerini zorlamadan eğitim alabilmektedirler. Eğitim kalitesine bakıldığında Kosova Avrupa Standartlarını yakalamıştır. Öğrencinin eğitim alacağı bölüm ile ilgili en son uygulamalar, donanımlı laboratuvarlar burada yer almaktadır. Bu nedenle öğrenciler iyi eğitim almakta ve kendi sektörlerinde hızlıca yer edinebilmektedirler. Kosova Üniversiteleri Eczacılık eğitimi almak isteyen öğrenciler için tek şart lise mezunu olmaktır. Hangi liseden mezun olduğunuzun bir önemi yoktur. Açıköğretim, imam hatip ya da diğer meslek liselerinden mezun olanlarda bu bölümde okuyabilirler. Herhangi bir yaş sınırlaması da bulunmamaktadır. Her yaştan öğrenci burada öğrenim görebilecektir.

Kosova Üniversiteleri Eczacılık öğrenimi gören öğrenciler açısından yaşam şartları da ekonomiktir. Öğrenciler hayal ettikleri bu bölümde okumak için geldikleri ülkede ayda 500 Euro gibi bir rakama minimum giderlerini karşılayabileceklerdir. Kira, yeme-içme, konaklama, faturalar bu rakamla rahatlıkla karşılanabilmektedir. Eğer hayaliniz Eczacı olmaksa doğru yerdesiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak Kosova’da ki bu üniversitelerle anlaşmalı bir şekilde öğrencileri lisans eğitimine dahil etmektedir. Profesyonel danışmanlık hizmeti ile de öğrencilerden tam not almaktadır. Tüm kayıt, oturum başvurusu, havaalanı karşılama hizmetlerini sağlamaktadır. Öğrencilere oryantasyon eğitimi de vermektedir. Eğitim süresi boyunca da ihtiyaç duyulan noktalarda öğrenciye desteğini de sürdürmektedir. Lise diplomanız ile Kosova üniversiteleri Türkiye kayıt ofisimize gelerek siz de yıl kaybı yaşamadan eğitimlerimize dahil olabilir; hedeflediğiniz mesleğe sahip olabilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!