Kosova Universum Üniversitesi

Kosova Üniversiteleri Diş Hekimliği

Diş hekimliği tüm dünyada en prestijli en çok tercih edilen ve en çok kazandıran mesleklerden biridir. Hem özel sektörde hem devlette çalışabilecek olan öğrenciler asla işsizlik problemi yaşayacaklardır. Diş hekimliğinin kazancı da oldukça yüksektir. Diş hekimliği sayısal alanda en yüksek taban puana sahip bölümler arasında yer almaktadır. Bu bölümde okumak isteyen öğrencilerin çok ciddi bir sınava hazırlık aşamasından geçmesi gerekmektedir. Ülkemizde de en popüler bölümler arasında başı çekmektedir. Bizlerin kişisel olarak yaşam standartlarını yükselebilecek ve prestij sağlayacak bir bölüm olduğu için diş hekimliği herkesin favorisidir. Yurtdışı eğitimde de yine öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümlerden biridir. Yurtdışında Tıp Fakültesinden çok daha prestijli olarak görülmektedir. Diş hekimleri özel muayenehanelerinde ve hastanelerde görev yaparak çok ciddi kazançlar elde etmekte; çoğu zaman bir Tıp doktorunun çok daha üzerinde gelirler elde edebilmektedirler.

Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi Fırsatı Seni Bekliyor

 Yurtdışında Türk öğrenciler Kosova üniversitelerini tercih etmekte ve buradaki diş hekimliği bölümünde eğitim almaktadırlar. Yurtdışının bu konudaki avantajı herhangi bir taban puan beklentisi olmamasıdır. Kosova üniversitelerinde eğitim almak için herhangi bir giriş sınav koşulu bulunmamaktadır. Ayrıca herhangi bir not ortalaması talep edilmemektedir. Sayısal mezunu olmasa da bir öğrenci diş hekimliği bölümünde okumayı seçilmektedir. Bu nedenle Türkiye’den yüzlerce öğrenci her yıl Kosova’ya eğitim almak üzere başvuru gerçekleştirmektedir. Böylece hayallerinin peşinden giden öğrenciler çok uygun yıllık harç ücretleri karşılığında diş hekimliği bölümünde okuma şansına sahip olmaktadırlar. Kosova’da kaliteli bir eğitim bulunmaktadır.

Eğitimler uygulama ağırlıklı olduğunda mezun olduklarında öğrenciler mesleklerini yaparken zorlanmamaktadırlar. Bu nedenle Kosova’da diş hekimliği eğitimini tamamlamış öğrenciler mesleki alanda oldukça başarılı olmaktadırlar. Sizde bu bölümde eğitim almak istiyorsanız Kosova’yı seçebilirsiniz. Hepiniz birer diş Hekimi olarak mezun olup; Türkiye’ye dönerek çalışabilirsiniz. Kosova Üniversitesi Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmaktadır. Kosova üniversiteleri diş hekimliği bölümüne kayıt işlemleri lise diploması ile gerçekleşmektedir Ayrıca diş teknisyenliği, ağız diş sağlığı gibi bölümlerden mezun olan öğrenciler de ders saydırarak eğitimlerine kaldıkları yerden burada devam edebilmektedirler. Böylece sene kaybı yaşamadan diş hekimliği lisans eğitimini tamamlayabilmektedirler. Son derece yoğun taleple karşılaşan Kosova üniversiteleri diş hekimliği bölümü için erken kayıt yaptırmanız oldukça önemlidir.

Hayallerinizin peşinden koşmaktan vazgeçmeyerek; onları gerçeğe çevirebilir Eurostar Yurtdışı Eğitim aracılığıyla Kosova üniversiteleri diş hekimliği fakültelerine kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca ülkede son derece ekonomik şartlarda yaşayabilirsiniz bir öğrencinin aylık masrafı minimum 400- 450 Euro civarındadır. Öğrenci bütçesi açısından da oldukça uygun bir ülkedir. Bu da Kosova üniversiteleri diş hekimliği bölümünü tercih etmede önemli bir faktördür. Hemen profesyonel Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişim kurarak Eurostar aracılığıyla kaydınızı yapabilirsiniz. Böylece sene kaybı yaşamadan istediğiniz bölümde öğrenci olabilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!