Kosova Üniversiteleri Denklik Var Mı

Kosova Üniversiteleri Denklik Var Mı?

Yurtdışında üniversite bitiren tüm öğrenciler ülkemize geldiklerinde aldıkları eğitimin Türkiye’de ki üniversitelerde verilen eğitimle eş değer kalitede olup olmadığını kanıtlamak durumunda kalmaktadırlar. Bu da YÖK tarafından yayınlanan yönetmeliklere uygun hareket ederek gerçekleşmektedir. Türkiye’de akademik tüm işlemler Yükseköğretim Kurumu tarafından gerçekleştirilmektedir. YÖK merkezi Ankara’dadır. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenci ilk olarak eğitim alacağı üniversitenin Yükseköğretim Kurumu tarafından tanınıp tanınmadığını öğrenmelidir. Bunu da YÖK’e dilekçe göndererek gerçekleştirebilmektedirler. Bu dilekçelere tanınırlık dilekçesi denmektedir.

Bir örneğini bizlerden elde edebilirsiniz. Bu belge doldurulduktan sonra ilgili kurumun hesabına dilekçe ücreti yatırılmaktadır. Daha sonrasında dilekçe kargo ile gönderilmektedir.15 gün içerisinde sizlere bu konuda bir cevap gelmektedir. Sizler de gelecek cevaba göre hareket etmektesinizdir. Kosova üniversiteleri tanınırlığı olan üniversiteler olarak dikkat çekmektedirler. Tanınırlığı olmayan üniversitelerden denklik almak mümkün değildir. O nedenle bu dilekçeyi kesinlikle göndermeli ve Kosova Üniversiteleri denklik var mı? Sorusunun cevabını en yetkili ağızdan kendiniz ve hatta kendi adınıza alma şansına bu sayede sahip olacaksınız.

Denklik Süreci Nasıl İşler?

Denklik yönetmeliği ile ilgili duyurular takip edilmeli ve yönetmeliğe uygun şekilde eğitim hayatınızı şekillendirmelisiniz. Bu konuda zorlanan öğrenciler için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yardımcı olmakta; değişiklikler ve süreçler ile ilgili tüm detaylı bilgileri öğrencilere sunmaktadırlar. Siz de hayallerinizde ki eğitimi almak ve denklik sürecini doğru yönetmek istiyorsanız bu konuda bizlerin profesyonel desteğinden daima yararlanmalısınız. Böylece yurtdışı eğitim neticesinde elde ettiğiniz diplomalar ile Türkiye’de görev yapabilir hale gelmektesiniz.  Her bölüm için farklı bir denklik prosedürü bulunmaktadır. Öncelikle ders farklılıkları tüm bölümler için tespit edilmekte ve öğrencilerin bu dersleri almaları istenmektedir. Devlet üniversitelerine YÖK tarafından yönlendirilen üniversiteler bu dersleri tamamlamaktadırlar. 2. Aşama sınavdır. Bazı bölümler için test şeklinde bir sınav uygulanırken bazı bölümlere sınavsız denklik alınabilmektedir.

Kosova Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu şekilde öğrenciler denklik başvuru hakkına sahiptirler. Diplomalarını aldıklarında Yükseköğretim Kurumuna başvurarak istenen belgeleri teslim etmektedirler. Denklikle ilgili birçok işlem e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu durum öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Kosova Üniversiteleri denklik var mı?  Sorusunun cevabını verdikten sonra kayıt aşamasına geçmek mümkündür. Kayıt için de herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır. Lise ya da ön lisans diplomanızla kayıt yaptırmanız mümkündür. Eğitimi ertelemeyin, bir an önce size sunulan eğitim fırsatını avantaja dönüştürün.

Sil baştan bir eğitim mi almak istiyorsunuz, lise mezunusunuz üniversite okumaya karar verdiniz ya da ön lisans diplomanızı lisansa tamamlamak istiyorsunuz. Öyleyse Kosova üniversiteleri tam size göre. ‘’Kosova Üniversiteleri denklik var mı?’’  endişesi yaşamadan kayıt yaptırabilirsiniz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!