Kosova Üniversiteleri Bölümleri

Kosova Üniversiteleri Bölümleri

Balkanlarda eğitim son yıllarda oldukça revaçtadır. Binlerce öğrenci her yıl Balkan ülkelerini tercih etmektedir. Bu ülkelerden biri Kosova’dır. Kosova %95’i Müslüman bir ülke olması ve kültürünün kültürümüze yakın olması sebebiyle ülkemizde ki üniversite adayları tarafından tercih edilmektedir. Ülkede bir çok üniversite bulunmaktadır. Kaliteli eğitimleri ile dikkat çeken üniversiteler Avrupa standartlarında bir eğitime sahiptirler. Teknolojik imkanları ile de dikkat çekmektedirler. Kosova’da uygulama ağırlıklı eğitimler verilmektedir.

Öğrenciler burada ki üniversitelerden mezun olduklarında alanları ile ilgili önemli tecrübeler edinmiş olmaktadırlar. Böylece iş dünyasının aranan elemanları arasında yer almaktadırlar. Farklı kültürlerle birlikte yaşamayı ve hatta proje üretmeyi öğrenen öğrenciler özellikle çok uluslu şirketlerde önemli başarılar elde etmektedirler. Bu şirketle oldukça yüksek maaşlarla yurtdışı eğitim mezunu öğrencileri istihdam etmektedirler. Belirli kalıplarla kendini sınırlamayan, genel düşünebilen, tarafsız kalabilen, sorumluluk alabilen kişiler şirketlerin baş tacı edilmektedirler. Tüm dünyada bu şekilde istihdam olanakları varıdır. Yeter ki kendilerine büyük hedefler koyup büyük düşünsünler.

Kosova’da eğitim almak isteyen öğrenciler diledikleri bölümü seçebilmektedirler. İngilizce ve Arnavutça  destekli birçok bölüm bulunmaktadır. Hukuk, Mimarlık ve inşaat bölümlerinde İngilizce eğitimler mevcuttur. Öğrenciler bu alanlara aynı zamanda lisans tamamlama yapabilmektedirler. Sağlıktan mühendisliğe her alanda farklı seçeneklerde mevcuttur. Eğitim dili farklı olan programları seçecek öğrenciler 1 yıl dil hazırlığı alacaklardır.

Kosova Üniversiteleri Bölümleri Arasında Sizin En Çok İstediğiniz Alan Hangisi?

Kosova Üniversiteleri Bölümleri çok çeşitlidir. Tıp, diş hekimliği, hemşirelik, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, inşaat mühendisliği, hukuk ve mimarlık öğrencilerimizin en çok okumayı tercih ettiği alanlar arasında yer almaktadırlar. Hayallerinizi süsleyen bölüm hangisi? Endişelenmeyin. Siz sadece istediğiniz bölüme karar verin yeter. Tüm üniversite ve bölümlere kayıt yaptırma şansına sahibiz. Kosova üniversiteleri herhangi bir sınav koşulu aramamaktadır. Bu sebeple öğrencilerimiz tarafından tercih edilmektedirler. En önemlisi YÖK tarafından tanınmaktadırlar. Yani öğrenciler diploma denkliği alabilmektedirler.

Kosova’da eğitim alacak öğrenciler sosyal bir hayat yaşamaktadırlar. Kosova’da yıl içerisinde birçok festival gerçekleşmektedir. Müzik festivali, Priştine caz festivali, Priştine film festivali bunlardan bazılarıdır. Kosova’da yaşam maliyetleri de okul yıllık harç ücretleri de düşüktür. Ailelerin bütçesini sarsmadan öğrenciler burada eğitim alabilmektedirler. Aylık 500 Euro konaklama, fatura, yeme-içme gibi masraflara yeterli olacaktır.

Kosova Üniversiteleri Bölümleri fiyatları açısından bakıldığında ekonomiktir. İngilizce eğitim veren Priştine universium üniversitesinde hukuk eğitimleri yıllık 1800 Euro’dur. İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık eğitimleri ise 2500 Euro’dur. Rakamlar yurtdışı eğitimler açısından incelendiğinde hem son derece uygundur hem de taksit seçeneği ile ödeme kolaylığı da bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitime gelin siz de hayalinizde ki üniversiteyi okuma fırsatını yakalayın. Eğitiminizi yarım bırakmayın, sene kaybı yaşamadan sınavsız üniversite fırsatından faydalanın.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!