Kosova Türkiye ile Saat Farkı (Priştine – İstanbul Saat Farkı)

Kosova Türkiye ile Saat Farkı (Priştine – İstanbul Saat Farkı)

Kosova Türkiye ile Saat Farkı (Priştine – İstanbul Saat Farkı)

Hangi ülkeye giderseniz gidin mutlaka saat farkı ile karşı karşıya geleceksinizdir. Özellikle deniz aşırı ülkelerden birine gitmek istediğinizde bu saat farkı oldukça yükselmektedir. Dünya üzerindeki her yer, Greenwich, Londra, Birleşik Krallık’taki ana meridyeninin (0 ° boylamı ) doğu ya da batısındaki uzaklığı açısından ölçülür. Bu aynı zamanda Koordinatlı Evrensel Zaman (UTC) için 15 derecelik 1 boyda 1 saat referans noktasıdır. Saat cinsinden uygun zaman dilimini bulmak için boylamı derece olarak 15’e bölmelisiniz. Şu anda kullanılan 37 farklı zaman dilimi mevcuttur. Kosova, Orta Avrupa Saat Dilimindedir. Orta Avrupa Standart Saati ( CET ) Greenwich Mean Time ( GMT + 1 ) ‘den 1 saat öndedir.

Kosova’da eğitim alan öğrenciler için saat farkı çok fazla değildir. Diğer ülkeler gibi saat konusunda öğrenciler güçlük yaşamamaktadırlar. Kosova İstanbul arası 1 saatlik bir fark mevcuttur. İstanbul 1 saat daha ileridir. Kosova yaz ve kış saati uygulamalarını da gerçekleştirmektedir. Bu sebeple kış aylarında bu fark 2 saate yükselmektedir. Kosova Türkiye İle saat farkı aşırı değildir. Öğrenciler uyum problemi kesinlikle yaşamamaktadırlar.

Kosova’ya Adaptasyon Kolay

Kosova ile Türkiye saat farkı nedeniyle gerek namaz saatlerinizi gerekse iftar ve sahur saatlerinizi buna göre ayarlamanız gerekmektedir. Uçak biletlerinizi dahi bu saate uygun olarak ayarlamalısınız. Kosova saat farkının az olması sebebiyle bir kaos oluşmamaktadır. Öğrenciler yurtdışı üniversite eğitimde gittikleri her ülkede bu düzene hâkim olmalı ve adaptasyon sürecinde saatler ayarlama hususuna azami özen göstermelisiniz.

Her ülkede birçok farklı uyum sağlanması gereken konu mevcuttur. Örneğin saat 12’de Kosova’ya iniş yapmak istiyorsanız; biletinizi İstanbul saatine göre 13 olarak satın almalısınız. Bu şekilde tam istediğiniz saatte ülke havaalanına iniş yapmış Kosova Türkiye İle saat farkı neticesinde herhangi bir geç kalma ya da erken gitme problemi yaşamamış olursunuz. Kosova’da İngilzice üniversite eğitim alan öğrenciler danışmanlık firmamız tarafından oryantasyon eğitimi alabilecektir. Bu oryantasyon eğitimi sayesinde yaşamlarını sürdürecekleri Kosova’da saat konusunda herhangi bir güçlük yaşamayacaklardır.

Hedeflediğinizi bölüm ve üniversitede Kosova’da hayallerinize ulaşmak için bizlerle iletişime geçin. Kayıt dönemleri ile ilgili tüm detayları öğrenin. Tüm oryantasyon sürecini sizlerle birlikte atlatalım. Böylece denklik sürecini rahatlıkla atlatabilmek mümkündür. Herhangi bir giriş sınav şartı ya da puan şartı aramadan öğrenciler Kosova’da yer alan üniversitelere kayıt olabilmekte ve hayallerinde ki mesleğe kavuşabilmektedirler. Yüzlerce öğrenciye kapılarını açan ülkede eğitim almaya başlamak için acele edin. Kontenjanlara dahil olun. Sene kaybı yaşamayın. Hayatınız boyunca sevdiğiniz işi yapın. Birbirinden prestijli bölümlerde okuyabilmenin avantajına sahip olun. Geleceğin kapılarını aralayarak daha yüksek yaşam standartlarına kavuşun.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!