Kosova (Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları

Kosova (Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları

Kosova, Avrupa’nın 50. Ülkesidir ve Avrupa’nın en fakir ülkesidir. Asgari ücret 170 dolardır. Bu sebeple Kosova (priştine) kiralık-satılık ev fiyatları açısından son derece ucuzdur. Öğrenciler lisans eğitimleri boyunca burada yaşayacakları için bazı veliler ev satın almayı düşünmektedirler. Birçoğu da mobilyalı evleri kiralamaktadırlar.

Uygun Fiyatlarla Ev Kiralayın

Ev satın alma ve kiralama ile ilgili tüm konularda ailelere Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi olarak gerekli bilgilendirmeyi yapmaktayız. Size eğitimlerle ilgili birçok fırsat sunmaktayız. Öğrencilerin konaklamaları da onların taleplerine uygun seçenekler arasından belirlenmekte ve öğrenci daha ülkeye gitmeden evler kiralanmaktadır. Havaalanından karşıladığımız öğrenciler konaklama yerlerine transferleri tarafımızdan yapılmakta ve öğrenciler evlerine yerleştirilmektedir. Siz bize gideceğini üniversite ve bölüm ile ilgili tercihlerinizi belirttiğinizde üniversitenize ulaşım konusunda tek vesaiti geçmeyecek şekilde evleri kiralarız. Böylece soğuk kış günlerinde zorlanmadan okulunuza gidebilirsiniz. Kosova hem lisans hem lisans tamamlama öğrencileri için YÖK tarafından tanınan üniversiteleri en çok tercih edilen eğitim kurumlarıdır. Böylece Türkiye’den giden öğrenciler hem hayal ettikleri bölümde lisans eğitimi almakta hem de Kosova (Priştine) kiralık-satılık ev fiyatları ile hayallerine giden yolda konforlu bir öğrencilik hayatı geçirmektedirler.

Hemen her bütçeye uygun ev mevcuttur. Evlerde birden fazla öğrenci kalabilme olanağı vardır. İlk zamanlar belki alışma sürecinde öğrenciler tek başına kalmakta ve ilerleyen zamanlarda ev arkadaşı alarak maliyetlerini düşürmektedirler. Bazı evlerde kiraya faturalar dahil iken bazı evlerde dahil değildir. Bu en başta kararlaştırılmalıdır. Her evin bir depozit ücreti mevcuttur. Emlakçıdan kiralama yapıldığında komisyon da ödenmektedir. Buna göre öğrenci belli bir miktarda bütçe mutlaka ayırmalıdır. Hemen tüm evlerde internet vardır.

İnternet olmayan evlere de hızlı bir şekilde bağlantı sağlanabilmektedir. Evler genellikle merkezi yerlerden seçilmelidir. Bu hem alış-veriş hem de ulaşım açısından son derece önemlidir. Kışlar son derece sert geçtiğinden okulla ev arasında ki mesafenin uzunluğu kısalığı önem taşır hale gelmektedir. Kosova (Priştine) kiralık-satılık ev fiyatları üniversitenin içinde bulunduğu şehre göre değişmektedir. Merkezi yerlerde fiyatlar yükselirken, diğer şehirlerde fiyatlar önemli bir şekilde değişmektedir. Priştine Kosova’nın başkentidir. En büyük ve en modern şehridir. Ancak yine de hala gelişmektedir. Yaklaşık 600 bin nüfusa sahiptir.

Ev fiyatları ortalama bir değerdedir. Kentte yeni yapılan yüksek binaları görebilirsiniz. Osmanlı döneminden kalan hala ayakta olan birçok yapı da mevcut elbette ve 2 katlı evler hala o eski günlerden izler taşıyor. Mobilyalı evlerin kiraları 300 Euro civarındadır. Ancak bu evlerde iki ya da üç öğrenci kalarak kişi başı ödeme yaparak daha rahat edebilirler. Ayrıca isteyen aileler 40.000 Euro ortalama ücret ödeyerek satın da alabilirler.

Eurostar yurtdışı eğitim tüm konaklamalarla ilgili sizlere yardımcı olacak ve sizler için en tasarruflu yöntemi bütçenize göre belirleyecektir. Eurostar ile Yurtdışı eğitim için bir telefon yeter.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!