Kosova Oturum İzni Sağlık Giderleri

Kosova Oturum İzni Sağlık Giderleri

Balkanların sevilen ülkesi Kosova Türk öğrencilere kapılarını açmakta ve onların daha iyi bir geleceğe sahip olacakları eğitimi almaları için destek olmaktadır. Bu da iki ülke arası ilişkileri de daima sıcak tutacak bir kültür köprüsü vazifesini görmektedir. Kosova’da eğitim almak isteyen öğrenciler turist vizesine ihtiyaç duymadan pasaportları ile ülkeye giriş çıkış yapabilmektedirler. Öğrenci velileri de aynı şekilde pasaportları ile birlikte Kosova’ya gidip öğrencileriyle birlikte vakit geçirebilirler. Kosova’ya uçakla gidildiğinde herhangi bir vize almak mecburiyeti bulunmamaktadır. Ancak uçak dışında bir vasıta ile Kosova’ya gitmek isteyen herkes bu vizeyi almak durumundadır. Bu nedenle hem öğrenciler hem de veliler uçak yolculuğunu tercih etmektedirler.

Kosova, Türkiye’ye uçuş mesafesi olarak son derece yakındır. Ortalama 80 dakikada uçakla ulaşılabilmektedir. Ülkede birçok Türk öğrenci lisans ve lisans tamamlama eğitimi almaktadır. Üniversite giriş koşulları açısından da zorlayıcı değildir. Sınav şartı aramamaktadır. Herhangi bir lise diploma notu da bulunmamaktadır. Bu nedenle de öğrenciler için Kosova cazibe merkezi haline gelmiştir.

Siz de hayal ettiğiniz bölümlerde eğitim almak istiyorsanız ortak kültüre ve tarihe sahip olduğumuz bu kardeş ülkede eğitim yolculuğuna çıkabilirsiniz. Üniversitelerin yıllık harç ücretleri de son derece uygundur. Aileler öğrencileri bütçelerini zorlamadan okutabilmektedirler. Yaşam masrafları açısından da ekonomiktir. Diğer yurtdışı eğitim seçenekleri arasında en makul fiyatlar her anlamda Kosova’da yer almaktadır. Eğitim kalitesi açısından da Avrupa standartlarını ülke olarak yakalamıştır. Öğrencilere uluslararası staj olanakları sunmaktadır. Uygulama ağırlıklı eğitimleri ile de mesleki anlamda tecrübe katan üniversiteler kariyer basamaklarını daha özgüvenli bir şekilde tırmanan mezunlar vermektedirler. Teknolojik olanaklar açısından da son derece zengin imkânlar sunmaktadırlar. Hayalinizde ki meslekte eğitim almak istiyorsanız en doğru seçenek Kosova’da eğitim olacaktır.

Kosova’da Eğitim Almak için Ne Yapmak Gerekir?

Kosova’da eğitim almak isteyen lise ve ön lisans mezunu öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitime başvurabilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Sizlere kayıt ve Kosova oturum izni sağlık giderleri ile ilgili tüm bilgileri verecektir. Kosova oturum izni sağlık giderleri için hazırlanması gereken evrakları talep edecek ve tüm süreci sizin adınıza hemen başlatacaktır. Oturum izinlerinin en doğru zamanda alınmasını sağlayacak profesyonel eğitim danışmanları sayesinde huzurlu bir başlangıç yapmanız söz konusu olacaktır.

Kosova oturum izni sağlık giderleri için izlenecek tüm prosedürleri öğrenmek üzere bizlerle iletişime geçebilir; üniversiteli olmanın tadını çıkartabilirsiniz. Sene kaybı yaşamadan, dilediğin bölümde, YÖK tarafından tanınan üniversitelerde lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Kosova’da eğitim ayrıcalıklarından faydalanmak için hemen arayın. Hayalleriniz gerçek olsun. Üniversite kapılarını şimdi aralayın. Sağlık alanında da sigortanız sizi tam kapsamlı olarak koruyacaktır. Yurtdışı Eğitimle ilgili tüm sorularınız için bizi arayın.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!