Kosova Otobüs-Tren-Uçak Seferleri ( Priştine – İstanbul ) Kosova İstanbul Arası Kaç Saat Kosova Nasıl Gidilir Kosova Şehir İçi Ulaşım

Kosova Otobüs-Tren-Uçak Seferleri ( Priştine – İstanbul ) Kosova İstanbul Arası Kaç Saat Kosova Nasıl Gidilir Kosova Şehir İçi Ulaşım

 

Kosova Otobüs-Tren-Uçak Seferleri ( Priştine – İstanbul ) Kosova İstanbul Arası Kaç Saat Kosova Nasıl Gidilir Kosova Şehir İçi Ulaşım

Kosava, Balkanların en güzel ülkelerinden biridir. Ortak kültürümüz ve tarihimiz bizleri birbirimize yaklaştırmaktadır. Ülke nüfusunun %95’i Müslümandır. Osmanlı eserleri burada yaşayan herkesi sanki hala Türkiye’de hissettirmektedir. Öğrenciler bu ülkede kesinlikle yabancılık çekmemektedirler. Kosovalılar son derece misafirperver yaklaşmakta öğrencilerimize kucak açmaktadırlar. Bugün karşılıklı iki ülke olarak öğrencilerimize eğitim kapılarını aralamaktayız. Böylece her iki ülkenin geleceğine önemli katkılar sağlamaktayız. Siz de burada eğitim alabilir. Hiç çekinmeden Kosova’da üniversite eğitimini tercih edebilirsiniz.

Kosova Ulaşım Alternatifleri Nelerdir?

( Kosova Otobüs-Tren-Uçak Seferleri ( Priştine – İstanbul ) Kosova İstanbul Arası Kaç Saat Kosova Nasıl Gidilir Kosova Şehir İçi Ulaşım )

Kosova’ya Türkiye’den her gün uçak seferi düzenlenmektedir. Öğrenciler ve aileler rahatlıkla ülkeye gidebilmektedirler. Birçok havayolu şirketi aracılığı ile uçuş yapabilirsiniz. Prştine, Mitroviçe, veya prizren hava alanlarına direk seferler mevcuttur. İstanbul-Kosova arası uçuş mesafesi 693 km’dir. Uçuş süresi 1 saat 25 dakikadır. Araçla 877 km’dir ve 10 saat 17 dakika sürmektedir. Ayrıca Kosova’ya giden birçok otobüs firması mevcuttur. Seferler İstanbul otogarından gerçekleşmektedir. Otogardan her gün otobüs hareket etmektedir. Gidiş dönüş 60 Euro’ya bilet almak mümkündür. Shengen vizesinde de otobüs firmaları yardımcı olmaktadırlar. Bulgaristan üzeri yolculuklar söz konusu olduğu için Bulgaristan’dan shengen vizesi almak gerekmektedir. Ülkemiz ile Avrupa’nın diğer ülkeleri arasında ki tren bağlantısı İstanbul-Sofya üzerinden gerçekleşmektedir. Ancak tren yolculukları da vize gerektirdiği ve çok uzun sürdüğü için genellikle tercih edilmemektedir. Kosova’da eğitim alan öğrenciler genellikle uçak ve otobüs yolculuğunu öncelikli tercih etmektedir. Uçak bileti fiyatları birçok değişkene göre şekil almaktadır. Tüm uçak biletlerinde olduğu gibi gidilecek gün, saat, havayolu şirketi gibi konulara göre farklılık arz etmektedir. Kosova otobüs-tren-uçak seferleri ( Priştine – İstanbul ) Kosova İstanbul arası kaç saat Kosova nasıl gidilir. Kosova şehir içi ulaşım hem ucuz hem de kolaydır. Görüldüğü üzere öğrenciler bu konuda hiçbir güçlük yaşamamaktadır. Aileler de öğrencileri ziyarete sıklıkla gidebilmektedirler. Kosova ile aramızda vize yoktur. Aileler diledikleri zaman pasaportları ile çıkış yapabilmekte ve vize prosedürü ile uğraşmak zorunda kalmamaktadır. Ancak öğrenciler için 90 günden fazla kalacaklarından dolayı oturum başvurusu gerçekleştirilecektir. Hayallerinizi ötelemeyin, Kosova Üniversitelerinde son derece uygun fiyatlara eğitim alın ve ulaşım konusunu da dert etmeyin. Her alanda olduğu gibi bu alanda da son derece ucuz olan bir ülke olması bütçeniz açısından sizi zorlamayacaktır.

Kosova otobüs-tren-uçak seferleri ( Priştine – İstanbul ) Kosova İstanbul arası kaç saat Kosova nasıl gidilir. Kosova şehir içi ulaşım öğrencilerimizi zor durumda bırakmaz ve onlar diledikleri zaman Türkiye’ye ailelerini görmeye gelebilir; aileler de diledikleri zaman gençlerin yanına gidebilmektedirler. Konu ile ilgili Eurostar Yurtdışı eğitimi arayabilir ve sizler de yurtdışı eğitim dünyasının kapılarını aralayabilirsiniz. Hedeflerinizden asla vazgeçmeyin. Eurostar yurtdışı eğitimle iletişime geçin ve üniversite eğitiminiz için ilk adımları birlikte atalım.

 

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!