Kosova Öğrenci Rehberi Yaşam ve Giyim Gıda Beslenme Masrafları

Kosova Öğrenci Rehberi Yaşam ve Giyim Gıda Beslenme Masrafları

Kosova, eğitim alan öğrenciler açısından yaşam masrafları nedeniyle cazip gelmektedir. Yurtdışı eğitim olarak değerlendirdiğinizde Kosova gerçekten son derece bir düşük maliyetler ile karşılaşmanızı sağlayacaktır. Bir kişi aylık olarak yeme, içme,  konaklama gideri olarak 500 Euro’ya geçimini sağlayabilecektir. Kosova gelişen bir ekonomiye sahiptir. Birçok uluslararası öğrenciyi de ülkesinde misafir etmektedir. Özellikle Türk öğrenciler oldukça fazla rağbet etmektedir. Hem Türkiye’ye yakınlığı hem de YÖK tarafından tanınan üniversiteleri sebebiyle öğrenciler için caziptir.

Kosova’da Avrupa standartlarında bir eğitim bulunmaktadır. Bu da öğrencilerimizi kendi alanlarında en iyi eğitimlerle karşı karşıya bırakmaktadır. Özgür bir eğitim ortamı sunmaktadır. Kosova eğitimleri bu nedenle en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. 200-250 Euro civarında konaklama olanağı mevcuttur. 2 kişilik bir restoranda 15 Euro’ya 3 çeşit yemek yemeniz mümkündür. Bir hamburger menü 2.5 Euro civarındadır. Yani aslında Türkiye ile paralel rakamlara asgari bir geçim sağlanabilmektedir. Diğer ülkelerle karşılaştırdığınızda Kosova’da yaşam giderleri son derece düşüktür. Üniversite harç ücretleri açısından da bakıldığında gerçekten çok düşük rakamlar söz konusudur. Burada sınav giriş koşulu istemeyen üniversitelerde eğitim alabilmek mümkündür. Dilediğiniz alanda burada üniversite okuma şansına sahipsiniz. Vize anlaşmamız sebebiyle turistik vize gerektirmediğinden aileler öğrencileri burada diledikleri zaman ziyaret edebilmektedirler.  Turist olarak 90 gün ülkede kalabilirsiniz. Aileler tatillerini Osmanlı Mimarisini ve kültürünü hala yansıtan bu güzel ülkede çocukları ile birlikte geçirebilmektedirler.

Uygun Beslenme Masrafları

Kosova’da eğitim için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Sadece lise ya da ön lisans diplomanızı getirerek kayıt olabilmektesinizdir. Kişisel ihtiyaçlarınız ve diğer tüm masraflar minimumda 500 Euro ile gerçekleştirilebilirler. Böylece hem ailelerine yük olmayacaklar, hem de ek iş aramak zorunda kalmayacaklardır. Bir öğrencinin yurtdışında hem çalışıp hem okuması zordur. Her zaman denildiği gibi eğer bir seferde 2 tavşanı yakalamaya kalkarsanız ikisini de kaçırırsınız. Bu nedenle bütçenize en uygun ve sizin beklentilerinizi asgari düzeyde karşılayabilecek bir eğitim seçmelisiniz. Kosova, eğitim alan öğrenciler açısından yaşam masrafları sizi de ailenizi de zora sokmayacaktır. Biraz tutumlu olabilirseniz rahatlıkla geçinebilir; ailenize de yük olmadan yaşayabilirsiniz. Sene kaybetmeden, sınav stresi yaşamadan bu sevilen Balkan üniversitesinde eğitim fırsatını kaçırmayın.

Kosova’da zaman öğrenciler açısından eğlenceli geçmektedir. Öğrenciler okuldan arta kalan zamanlarında birçok etkinliğe katılabilmektedirler. Sinema, tiyatro ve spor gibi her alanda daima en iyileri izleme şansı mevcuttur. Öğrenci bütçesi açısından bu etkinlikler oldukça makul fiyatlara sunulmaktadır. Böylece öğrenciler eğitim hayatlarını sosyalleşerek geçirebilecekleri ortamlara da sahip olmaktadırlar. Bırakın kurdukları hayal gerçek olsun. Gelin her şeye kaldığı yerden devam edin. Öğrenciliğiniz Kosova üniversitelerinde devam etsin ve hayal ettiğiniz alanda eğitim alabiliyor olmanın avantajını hissedin.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!