Kosova Eğitim Danışmanlığı

Kosova Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışı Eğitim son derece komplike bir süreci içinde barındırır. Birçok farklı faktör bir araya gelmekte ve yurtdışı eğitim konusunda profesyonel destek almayı gerektirmektedir. Türkiye’den Kosova’da eğitim alacak öğrenciler kesinlikle bir danışman desteğine ihtiyaç duyacaklardır. Kosova’da birçok farklı üniversite seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler İngilizce ve Arnavutça destekli eğitimler alabilmektedirler. Bir çok farklı seçenek arasından hangi bölümde eğitim alacağını karar veren öğrenciler üniversite kayıt işlemlerini danışman firma aracılığı ile gerçekleştirirler. Öncelikli olarak kendilerinden istenen evrakları hazırlayıp Eurostar Yurtdışı Eğitim firmasının tecrübeli danışmanlarına teslim ederler. Daha sonrasında Eurostar Yurtdışı Eğitim öğrencilerin tüm kayıt sürecini vekaleten yönetir.

Kosova’da ki üniversiteler ile temsilcilik anlaşmaları bulunan Eurostar hiçbir koşul ve şart aranmadan sizleri bu üniversiteleri kayıt ettirir. Hedeflediğiniz bölümde eğitim almanız için size yol açar. Kosova üniversiteleri hiçbir şekilde taban puan talep etmemekte; herhangi bir kabul koşulu aramaktadır Ancak bu üniversitelere kayıt olabilmek için üniversitelerin prosedürlerine hakim olmak ve dil bilmek gerekmektedir. Üniversiteler her ne kadar İngilizce olarak öğrencilere yardımcı olabilseler bile resmi dairelerde yapılacak tüm işlemlerde ülkenin anadili Arnavutça’ yı bilen bir danışmana ihtiyaç mutlaka vardır. Ayrıca oturum vizesi mutlaka alınmalıdır. Ülkede turist vizesi bulunmamaktadır ancak öğrenciler oturum almak suretiyle yıl boyunca Kosova’da yaşayabileceklerdir. Turistlerin sadece 90 gün ülkede kalma hakkı vardır. Evrakların Arnavutça ’ya çevirileri, noter işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı’nda dosyanın açılması, lise denklik işlemleri, eğer varsa ön lisans diploması denklik işlemleri, ön lisans ders saydırma işlemleri gibi birçok konuda Kosova Eğitim Danışmanlığı Eurostar Yurtdışı Eğitim öğrencilere destek vermektedirler.

Kaliteli Danışmanlık Hizmetleri

Kosova gerek kültürü gerek misafirperverliği ile Türklere yabancılık çektirmemektedir. Türk öğrenciler burada eğitim almaktan oldukça memnuniyet duymaktadırlar. Türkiye’ye olan yakınlığı, bir Balkan ülkesi olması Kosova’yı cazip hale getirmektedir. Bu nedenle son derece yoğun bir talep çekmektedir. Burada Eğitim alan birçok Türk öğrenci bulunmaktadır.

Gidiş öncesinde Kosova Eğitim Danışmanlığı Eurostar Yurtdışı Eğitim son derece profesyonel bir şekilde öğrencilere oryantasyon eğitimi vermektedir. Öğrenci ülkeye gittiğinde nasıl davranması gerektiği, kültürü, nereden alışveriş yapması gerektiği, dikkat etmesi gereken prosedürler ile ilgili tüm detaylı bilgileri danışmanlarımızdan temin etmektedirler. Bunun yanında burada eğitimleri süresince bizlerden rehberlik hizmeti sağlayabilirler. Böylece hiç yorulmadan sadece Türkiye’de hazırlanması gereken evrakları danışmanlarına teslim ederek öğrenciler arkalarına yaslanır. Kayıt işlemlerini sonuçlanmasını beklerler. Üülkeye gidişte esnasında eğitim danışmanı öğrencileri Kosova’da havaalanında karşılar ve ilk transferlerini gerçekleştirir. Öğrencilerle birlikte ev ya da yurt yerleşimleri sağlanır. Sonrasında öğrenciler eğitim alacakları okulu danışmanları eşliğinde ziyaret ederler. Ayrıca öğrencilerle bir şehir turu gerçekleştirilir. Kosova Eğitim Danışmanlığı firması olarak Eurostar yılların tecrübesiyle öğrencilerin ihtiyaçlarına anında cevap verebilmektedir. Ayrıca dileyen öğrenciler İngilizce ya da Arnavutça eğitimlere kayıt işlerini gerçekleştirebilirler. Hayal ettiğiniz bölümde sınavsız bir eğitim almak istiyorsanız yılın her döneminde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firmasına ulaşabilirsiniz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!