2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

Türkiye’de meslek lisesi mezunları kendi alanları ile ilgili olarak 2 yıllık ön lisans programlarına yerleşirler. Mesleki tekniker olarak mezun olur; iş hayatına hızlıca ara eleman olarak atılma şansına sahip olurlar. Öğrenciler bu ön lisans programlarında tıpkı lise eğitimlerinde olduğu gibi mesleki eğitim ağırlıklı çalışmalara imza atmaktadırlar. Mesleki eğitim ağırlıklı olması sebebiyle öğrenciler fizik, matematik, kimya, geometri vb. gibi birçok dersi kısıtlı sürelerde görmektedirler. Dolayısı ile sınavlarda istedikleri başarıyı yakalamakta zorlanmaktadırlar. Bu öğrencilerimiz yurtdışı eğitim tercih etmektedirler. Yurtdışında eğitim alacak ön lisans mezunları herhangi bir sınava tabi tutulmamaktadırlar. 2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş konusunda Kosova üniversiteleri kapılarını öğrencilerimize açıyorlar. Bu şekilde öğrenciler herhangi bir sınav kaygısı yaşamadan kendi alanları ile doğru orantılı bölümlerde lisans tamamlama yapabilmektedirler. Hayallerini yarıda bırakmak istemeyen her öğrenci Kosova’da örgün ya da uzaktan eğitim seçeneklerini değerlendirmekte ve lisans diplomasına sahip olmaktadır.

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş özellikle Mimarlık Lisans tamamlama yapmak isteyen öğrencilere oldukça uygundur. Kosova üniversiteleri öğrencilerimize gerek muafiyet gerek eğitim öğretim konusunda desteklemekte ve herhangi bir ayrımcılık yapmamaktadır. %95’i Müslüman; %1.1 Türk olan nüfusu bu hususta bizlere önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bu ülkede eğitim alan öğrenci hiçbir şekilde yabancılık hissetmemektedir. Kosovalılar ortak tarihimiz ve birlikteliğimiz sebebiyle öğrencilerimizi bağrına basmaktadır. Aileler de bu konudan son derece hoşnuttur. Kosova üniversiteleri yıllık harç ücreti bakımından da uygun fiyatlara sahiptir. Bu da öğrencilerin ülke tercihinde önemli rol oynamaktır. 2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş yapabilecek ön lisans bölümleri şöyle sıralayabiliriz. İç Mimarlık, Mimari Restorasyon, Şehir ve Bölge Planlama, Mermer Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Mimari Dekoratif Sanatlar, Restorasyon, Bina Koruma ve Yenileme, Doğal yapı taşları teknolojisi, Duvar süsleme sanatları, iç mekan koruma ve yenileme, iç mekan tasarım, Eser korumadır. Ayrıca Doğal taş dekorasyonu, Dekor Tasarımı, Yapı Ressamlığı, Restorasyon ve Konservasyon, Mermercilik, İnşaat Teknikerliği, İnşaat, Mimarlık Teknolojisi de tamamlama yapabilecek ön lisans programları arasında sayılabilir.

Kosova’da Bütçe Dostu Eğitim

Öğrenciler 2500 Euro’ya Priştine Universium Üniversitesinde eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Ülke yaşam şartları açısından da son derece ekonomiktir. Aylık 350-400 Euro gibi bir rakamla geçimini sağlamak mümkündür. Lise diploması ile Eurostar Yurtdışı Eğitime başvurabilir, hayallerinde ki eğitimi almak üzere Kosova üniversitelerine kayıt yaptırabilirler. Eurostar yılların tecrübesi ve bilgi birikimi ile sizlere Kosova üniversitelerinin kapılarını açmakta ve sizleri hayallerinize kavuşturacak adımları atmanızda destek olmaktadır. Hedeflerinizi birlikte gerçekleştirmek ve geleceğinize en doğru yatırımı eğitim ile yapmanızda destek olmak adına bizlerle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!