2 Yıllık Myo Mezunları İçin Mimarlık Dikey Geçiş

2 Yıllık Myo Mezunları İçin Mimarlık Dikey Geçiş

Mimarlık herkesin hayalini süsleyen bölümler arasında yer almaktadır. Mimarlık estetik bakış açısıyla yaşam alanlarımıza hayat verme yeteneğine sahip kişilerin tercihidir. Mimarlar son derece başarılı dizaynlar ile taşları, betonları dile getirirler adeta. Bu alanda eğitim almak sanatsal bir yetenek gerektirmektedir. Aynı zamanda görsel bir ziyafet sunabilmek için görsel bir hafıza da ön planda olacaktır. Ülkemizde birçok ön lisans alanından mimarlık bölümüne geçiş sağlanabilmektedir. 2 Yıllık Myo Mezunları Mimarlık Dikey Geçiş birçok üniversitede sınav şartı ile mevcuttur. Ancak sınav şartı olmayan üniversitelerde eğitim almak isteyenler yurtdışını tercih edebilirler.

Türkiye’de 2 yıllık ön lisans eğitimi almış olan öğrenciler lisans tamamlamak için yurt dışında tercih ediyor. Kosova üniversitelerinde ön lisans programlarını lisans eğitimine tamamlama olanağı mevcuttur. Bu nedenle hem eğitim ücretlerinin düşüklüğü hem de herhangi bir sınav şartı istememesi Kosova üniversitelerine cazibeli hale getirmektedir. Eğitimini yarıda bırakmak istemeyen kendi alanında bir üst kademeye geçerek daha kaliteli bir öğrenim görmek isteyen herkes Kosova’da lisans tamamlayabilmektedir.

Özellikle ön lisans mimarlık ile uyumlu bölümlerden mezun olanlar mimarlık bölümüne lisans tamamlama yapabildiği gibi inşaat teknikerliği, yapı denetimi, yapı teknolojisi, inşaat Teknolojisi, Hazır beton teknolojisi, beton teknolojisi, demiryolu inşaatı ve işletmeciliği gibi alanlardan mezun olanlar inşaat mühendisliğine geçiş yapabilmektedirler. Mimari restorasyon, İnşaat Teknolojisi, inşaat teknikerliği, İnşaat, mermer teknolojisi, mermercilik gibi birçok ön lisans programını bitirenlerde yine Mimarlık Fakültesi’nde eğitim alabilirler. Böylece 4 yıllık fakülte mezunu olup Türkiye’de çok daha iyi standartlarda çalışma imkanı elde edebilirler.

Myo Mezunları Mimarlık Dikey Geçiş

Kosova üniversiteleri herhangi bir kabul şartı aranmamaktadır. Ön lisans mezunu olmak yeterli sayılmaktadır. Öğrencilerin yüksek bir ağırlıklı ortalamaya sahip olmaları da gerekmemektedir. Ayrıca Priştine Universium Üniversitesi destekli bir eğitim olanağı sunmaktadır. Bu nedenle herhangi bir yabancı dil öğrenmek ile sene kaybı yaşamaya gerek olmamaktadır. Üniversite eğitim fiyatları açısından da oldukça uygundur ülkeye yaşam koşullarına baktığınızda da oldukça ekonomiktir. Standart bir öğrenci aylık olarak 400 -450 Euro’ ya konaklaması, yeme-içme masrafları, cep harçlığı dahil geçimini sağlayabilmektedir. Okul eğitim kalitesi açısından Avrupa standartlarını yakalamış bir kurumdur. Öğrenci odaklıdır, staj imkanları sunmaktadır. Öğrenciler uluslararası alanlarda kendilerini geliştirebilmektedirler. 2 Yıllık Myo Mezunları Mimarlık Dikey Geçiş öğrencileri için başvuru aşamasında EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı destek olmaktadır. Kosova üniversiteleri ile anlaşmalı olan EuroStar Yurtdışı Eğitim tüm başvuruları gerçekleştirmekte; oturum işlemleri için gerekli tüm düzenlemeleri sağlamaktadır. Öğrenciler ülkeye gittiklerinde her şey onlar açısından hazır bir şekilde sunulmaktadır. Eğer yurtdışında lisans tamamlamak istiyorsanız tek adres EuroStar Yurtdışı Eğitim olacaktır. Sen de hayallerini erteleme ve Kosova üniversiteleri lisans tamamlama programlarına hemen kaydını yaptır. 2 Yıllık Myo Mezunları Mimarlık Dikey Geçiş yaparak geleceğimizi tasarla.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!